אורתודנט

איך בוחרים את שיטת יישור השיניים המתאימה ביותר?

טיפולי יישור שיניים הם בין התהליכים הנפוצים ביותר בתחום האורתודנטיה. יחד עם זאת, היום יש מגוון רחב של שיטות ולא תמיד קל למצוא את התהליך המתאים ביותר. הנה כמה שיקולים שאליהם רצוי להתייחס:

א. גיל– יש טיפולי שיניים שונים לילדים, בני נוער ומבוגרים. הסיבה לכך היא קצב התפתחות שונה של הלסת והשיניים. הדרך הנכונה לבחור שיטה היא להביא בחשבון את ההשפעה של הגיל. רוב השיטות לא רלוונטיות לגילאים מסוימים, לכן אין טעם לבזבז עליהן זמן ומשאבים.

ב. מצב רפואי – גם המצב הרפואי וחומרת השיניים יכולים להשפיע על בחירה בשיטה מסוימת. ככל שהמצב מורכב יותר, כך סביר להניח שהרופא ימליץ על יישור שיניים בשילוב טיפולים נוספים. אפשר לבצע הדמיה ממחושבת כדי לראות את מצב השיניים לפני ואחרי הטיפול, לקרוא מידע מקצועי באתרי האינטרנט ולקבל החלטה גם על פי מסגרת התקציב.

ג. מאפייני השיטה – כל שיטת יישור שיניים מתבצעת על בסיס טכנולוגיות שונות. בין היתר ניתן לבחור ביישור עם גשר חיצוני ופנימי, או ללא גשר. שיטות נוספות נקראות אינויזליין, לינגואל אפליאנס, אינקוגניטו, שיטת אירדודנטיס או פלטות שקופות ליישור.

אורתודנט

עם מי מתייעצים לפני שבוחרים תהליך רפואי?

הגורם העיקרי שאיתו מתייעצים לפני שבוחרים שיטת יישור שיניים הוא כמובן אורתודנט. זהו איש מקצוע עם התמחות ברפואת שיניים וטיפולי יישור שונים. ניסיון, מיומנות ומקצועיות של אורתודנט עשויים לחסוך הרבה עגמת נפש ולמנוע כאבים מיותרים. רצוי לקבל המלצות על רופאים שעוסקים בתחום ולברר על הניסיון שלהם. חשוב לא פחות לבדוק האם הרופא עבר הסמכה ייעודית על סוג מסוים של טיפול, או לחלופין להגיע לפגישת ייעוץ כדי לשמוע על שיטות חדשות.