איך לבחור מרפאת שיניים?

בחירה נכונה של מרפאת שיניים יכולה להיות מבוססת על שיקולים אובייקטיביים כמו מרחק גיאוגרפי, מחיר הטיפול ומספר שנות הניסיון של הצוות. עם זאת, כדאי להוסיף לשקלול גם פרמטרים סובייקטיביים כגון המלצות של מטופלים מרוצים. אז איך עושים את זה? הנה כל הפרטים

ביקור במרפאת שיניים הוא ללא ספק אחד הטיפולים הכי פחות אהובים שקיימים עבור גברים ונשים בטווח רחב של גילאים. למעשה, כבר מגיל צעיר מתפתחת אצלנו רתיעה מסוימת מהביקור הזה ולכן רובנו מעדיפים לדחות אותו. מצד שני, השיניים, חלל הפה והלסת נחשבים אזורים רגישים מאוד. אם מזניחים את הביקור במרפאה או לא מטפלים בבעיה בזמן, היא עלולה לגרום נזקים בלתי הפיכים ובעיקר כאבים הרבה יותר חמורים.

החדשות הטובות הן שכיום קיימים כלים שונים לבחירת מרפאת שיניים מקצועית. כך מגדילים את הסיכוי ליחס נעים מצד אנשי המרפאה, לסיום מהיר של הטיפול ובמידת הצורך גם לליווי אישי לאורך תהליך ההתאוששות.

איך לבחור מרפאת שיניים

שיקולים אובייקטיביים לבחירת מרפאת שיניים

הנה כמה שיקולים אובייקטיביים שבהם אפשר להשתמש על מנת להשוות בין מרפאות שיניים בכל רחבי הארץ:

א. זמינות ומרחק גיאוגרפי – מרפאת שיניים טובה היא כזו שנוח להגיע אליה. המרחק הגיאוגרפי בהקשר הזה קריטי, כי צריך לצאת מתוך נקודת הנחה שאולי נסיים את הטיפול מעט תשושים ובלי המון אנרגיות. עם זאת, אפשר לתת עדיפות גם למרפאה יחסית רחוקה כל עוד היא נמצאת בעיר גדולה וזמינה מבחינת תחבורה ציבורית, רכב פרטי וכן הלאה.

ב. מחיר הטיפול – מרפאת שיניים טובה צריכה לא רק להציע את הטיפול הרלוונטי עבורנו, אלא גם לחסוך בהוצאות. בהקשר הזה, מחיר הטיפול מהווה פקטור משמעותי בהשוואה בין סוגים שונים של טיפולי שיניים והוא בעיקר עשוי להטות את הכף עבור מי שסובלים מבעיות כרוניות בחניכיים, בחלל הפה ובאזורים רלוונטיים אחרים.

ג. מספר שנות הניסיון – הרפואה מתקדמת מהר ותחום השיניים נהנה כיום מעדנה. מנגד, אין מקום להגיע למרפאת שיניים שאין לה ניסיון. לכן בודקים מאוד מוקדם כמה שנות ניסיון יש לכל מרפאת שיניים ואיך זה בא לידי ביטוי מבחינת הצוות המורחב.

מה היתרונות של מרפאת שיניים מומלצת?

השיקול הסובייקטיבי שבו אפשר להשתמש על מנת לבחור מרפאת שיניים הוא המלצות של מטופלים מרוצים. אם רוצים להגדיל את הסיכוי להיות מרוצים מהטיפול, צריך לתת עדיפות לביקור אצל מרפאת שיניים מומלצת.

 את המידע על מרפאת שיניים מומלצת ניתן לאסוף דרך חברים, קרובים ובני משפחה. במידה ולא מכירים אישית אנשים שעברו טיפול ויכולים להמליץ עליו, אפשר לנסות להרחיב את החיפוש עם מידע מאתרי אינטרנט ורשתות חברתיות. מעבר לכך, תמיד ניתן לפנות אל נציגי המרפאה ולקבל מהם מידע על מטופלים מרוצים שמוכנים להזדהות ולהמליץ על התהליך שהם עברו.