אילו בדיקות אולטראסאונד ניתן לעשות בבית?

בדיקות אולטראסאונד בבית

שירות בדיקות אולטראסאונד בבית מתאים לקהל יעד מגוון ויכול לחסוך זמן ומאמץ. הוא אינו מוכר על ידי קופות החולים, אך במקרים מסוימים ניתן לממן אותו באמצעות פוליסות ביטוח מסוימות. הנה כל מה שצריך לדעת על הנושא.

מכשור מיוחד שמופעל על ידי חברות מקצועיות בפיקוח משרד הבריאות מאפשר הזמנה של בדיקות אולטראסאונד בבית. השירות מיועד לאוכלוסייה לא ניידת של קשישים, מבוגרים, בעלי מוגבלויות, נכים ועוד.

אפשר להזמין את השירות לבית פרטי, מוסדות דיור מוגן, בתי אבות ובתי מלון. השירות מבוצע על ידי אנשי מקצוע ברמה גבוהה ותוצאות הבדיקה מפוענחות על ידי רופא רדיולוג מומחה. התוצאות מגיעות לידי הלקוח בתוך 24 שעות בלבד והשירות אינו מותנה בהצגת הפניה מטעם הרופא המטפל.

איזה בדיקות אפשר לבצע בבית?

אולטראסאונד היא בדיקה רפואית שמטרתה ליצור תמונה של אברי הגוף באמצעות שימוש בגלי קול בתדירות גבוהה. הבדיקה היא בדרך כלל חיצונית והיא מתבצעת כאשר המכשור המיוחד מונח ישירות על העור.
יש מגוון רחב של בדיקות אולטראסאונד שאותן ניתן לבצע בבית:

א. בדיקות של כל אברי הבטן והצוואר – אולטראסאונד היא בדיקה חשובה לאברי הבטן והצוואר כי היא לא מחייבת התערבות פולשנית. הבדיקה מתבצעת עם מינימום תזוזות של המטופל והיא לא מחייבת שום סוג של מאמץ פיזי.

ב. רקמות רכות ואורטופדיה – יש שורה ארוכה של מטופלים שמזמינים בדיקות אולטראסאונד בבית אחרי מכות, נפילות, תאונות, חבטות וחשש לנזקים לרקמות הרכות. הבדיקה היא הדרך היחידה לשלול נזקים חמורים ובמידת הצורך ניתן להשתמש בממצאים שלה כדי לקבל הפניות לטיפולים מקיפים יותר.

ג. בדיקות דופלר – אלו בדיקות לכלי דם ורידיים ברגליים ובידיים שמטרתן לחפש קרישים. בנוסף, באמצעות בדיקות דופלר אפשר לחפש מלפורמציות (סוג של עיוותים) ברקמות רכות שונות בגוף.

מתי אפשר להפעיל את חברת הביטוח?

קופות החולים לא משתתפות בהחזרים על בדיקות אולטראסאונד בבית. החברות שמבצעות את הבדיקות פועלות באופן פרטי וניתן ליצור עמן קשר כדי לקבל הצעת מחיר מסודרת. יש לזכור שמחיר הבדיקה נקבע לפי הפריסה הארצית של החברה, מיקום הלקוח וכן הלאה. המחירים משתנים בהתאם לשיקולים פרטיים של החברות ואפשר לעקוב אחריהם באמצעות המידע שמופיע באתרי האינטרנט.
כמו כן, יש מקרים שבהם אפשר לקבל החזרים מחברת הביטוח. ההחזרים ניתנים במידה והפוליסה האישית מתאימה לכך. על כל פנים, במקרים אלו ההתנהלות היא לא מול החברה שמבצעת את הבדיקות אלא ישירות מול חברת הביטוח.
על הבדיקה אפשר לשלם במזומן, בצ'ק או באשראי. מומלץ לשמור את הקבלה ולהיעזר בה כדי להגיש תביעה מול חברת הביטוח. רוב החברות גם מחייבות מסירת פרטי כרטיס אשראי מלאים ללא חיוב טרם ביצוע הבדיקה. הפרטים שנמסרים הם לצרכי שמירת התור בלבד ולא נעשה בהם שימוש.