בדיקות רנטגן לבית

אוכלוסייה בלתי ניידת יכולה ליהנות מהיתרונות של בדיקות רנטגן בבית. הבדיקות מתאימות לקהל יעד מגוון והן מבוצעות באמצעים משוכללים ואמינים. במאמר הבא נסביר ממי מזמינים את הבדיקות, כמה זה עולה ואיך אפשר לחסוך בהוצאות.

חידושים טכנולוגיים מרחיקי לכת מאפשרים כיום לבצע צילום רנטגן בבית. הבדיקות נערכות על ידי אנשי מקצוע שמוסמכים לכך ומפוענחות על ידי רופא קרדיולוג בדרך כלל תוך 24 שעות בלבד. החברה שמבצעת את הבדיקה מגיעה עד לבית הלקוח, עורכת צילומי רנטגן או אולטרסאונד ומעבירה את הצילומים וההדמיות באופן מיידי.

מה מטרת השירות ולמי הוא מתאים?

מטרת השירות היא להנגיש את הבדיקות לאוכלוסיות שמוגבלות בניידות. בנוסף, צילומי הרנטגן עצמם מבוצעים בהוראת רופא בלבד, בעוד בדיקת אולטרסאונד מבוצעת לכל אדם. הבדיקה עצמה נערכת ללא צורך במעורבות של החולה וכמעט ללא ניוד שלו. השירות מוצע תחת פיקוח ואישור של משרד הבריאות בישראל והמכשור מאפשר לבצע שורה ארוכה של בדיקות:

• בדיקות אולטרסאונד לאברי הבטן והצוואר
• בדיקות לרקמות רכות
• אורתופדיה
• בדיקות דופלר להערכת זרימה בכלי דם
• בדיקות לחיפוש מלפורמציה וסקולריות ברקמות רכות
• צילום בית חזה, עמוד שדרה ואגן.

קהל היעד העיקרי של השירות כולל קשישים, מבוגרים ובעלי מוגבלויות או נכויות. אפשר להזמין את השירות לבית הפרטי, למוסדות דיור מוגן ולבתי אבות. השירות מומלץ כי הוא חוסך את הצורך בהזמנת אמבולנס וניוד של החולה לקופות ובתי חולים, ולרוב הוא מבוצע ללא צורך במעורבות של בני משפחה אחרים. אין צורך בהכנות מיוחדות בבית כדי להזמין את השירות והחברות שמציעות אותו עובדות לפי כללי משרד הבריאות.

כמה זה עולה והאם הביטוח מכסה?

יש צורך בהפניית רופא מטפל כדי לבצע בדיקות רנטגן בבית, אבל קופות החולים לא משתתפות נכון להיום בהחזרים. עם זאת, ניתן לקבל החזרים מחברות הביטוח במידה והפוליסה האישית מתאימה לכך. במקרים אלה יש ליצור קשר עם סוכן הביטוח ולברר לגבי הכיסויים הנכללים בפוליסה. החברה שמבצעת את בדיקות הרנטגן לא מתערבת בתהליך הזה, כי הוא מיועד להתנהלות בין המבוטח לבין חברת הביטוח בלבד.
מומלץ לשמור את הקבלה לאחר הבדיקה בבית ולהשתמש בה על מנת להגיש תביעה להחזר מול חברת הביטוח, וכל עוד הפוליסה כאמור מכסה הוצאות מן הסוג הזה. במקביל, יש לזכור שעלות הבדיקה עצמה משתנה בהתאם לפריסה הארצית של החברה המבצעת. אפשר ליצור קשר עם נציגי החברות לפני שמזמינים את הבדיקות ולקבל הצעת מחיר מסודרת שמתחשבת בנסיבות.
את התשלום על הבדיקה אפשר לבצע במזומן, באשראי ובצ'ק ולאחר סיום התהליך. על מנת לקבוע תור יש לספק פרטי כרטיס אשראי ללא חיוב והלקוח נדרש להודיע 12 שעות לפני מועד הבדיקה במקרה של ביטול. בנוסף, ניתן לקבל מידע דרך אתרי האינטרנט שעוסקים בתחום.