בעיות רפואיות בגיל הזהב

גיל הזהב הוא גיל שמביא עמו, באופן טבעי, אתגרים רפואיים וגופניים שונים.

גיל הזהב, או הגיל השלישי, הוא הגיל בו אנחנו רוצים ליהנות מחיי פרישה נעימים ונוחים לזמן רב ככל הניתן. במשך שנים רבות אנחנו עובדים קשה, חוסכים את הכסף שלנו לפנסיה, במטרה לאפשר לעצמנו לחיות חיים נעימים ונוחים בגיל הפרישה שלנו – שאחד האתגרים בו הוא הקושי הפיזי שמלווה בו. אכן, מטבע הדברים, ככל שאנחנו מתבגרים ומגיעים לגיל הזהב, כך גם בעיות רפואיות שונות נוטות להיערם, והגוף שלנו הוא כבר לא מה שהיה פעם. בעיות רפואיות אלה יכולות להיות מחלות שונות שמלוות אותנו, מסוכרת ועד מחלות עיניים שונות, והן יכולות להיות בעיות של ניידות – רבים מאתנו סובלים מבעיות עצמות, בעיות שרירים ובעיות אחרות שמונעות מאתנו להתנייד באותה הקלות בה היינו עושים זאת בעבר. הדבר משמעותי במיוחד בבתים עם מדרגות, שהופכים לסביבה ביתית בעייתית ולא נוחה בגיל הזהב במקרים רבים. מלבד בעיות הניידות ישנן עוד בעיות רפואיות מגוונות – וכעת נכיר כמה פתרונות.

הפתרונות האפשריים, השגרתיים והשימושיים עבור בעיות רפואיות נפוצות בגיל הזהב

● תזונה – לכאורה, לא מדובר בפתרון אלא באורח חיים, אבל דווקא כאן חשוב להדגיש עד כמה תזונה נכונה היא משמעותית עבור שמירה רפואית על הגוף בגיל הזהב במיוחד. ככל שהתזונה שלנו איכותית יותר וכוללת ויטמינים ומינרליים רבים יותר שמחזקים את הגוף שלנו – מסידן ועד חלבונים – כך אנחנו גם יכולים לשמור על הגוף שלנו טוב יותר לאורך זמן, והדבר מתבטא ישירות באיכות החיים שלנו. הקפדה על תזונה נכונה היא חשובה במידה שבה כדאי לבדוק אפשרויות של סיוע בכך, אם הדבר נחוץ לנו.

● מעלון מדרגות – מעלון מדרגות הוא מכשיר שמספק לנו פתרון אלגנטי ואיכותי ביותר לאחד האתגרים הגופניים המוכרים ביותר לבני ובנות הגיל השלישי – עלייה וירידה במדרגות. במקרים רבים, מדרגות בבית הופכות לאתגר משמעותי ביותר בגיל הזהב, ומעלון המדרגות מאפשר לנו לעלות ולרדת במנגנון חשמלי נוח, וכך לא להוציא את האנרגיה שלנו על מדרגות מתישות. הדבר מהווה פיתוח חשוב מאין כמותו עבור איכות החיים של בני ובנות הגיל השלישי מבחינת אתגר הניידות.

● אביזרי בטיחות – חלק מהתבגרות הגוף היא גם הפיכתו לפחות יציב בעת עמידה ובעת הזדקפות, ומשום כך את הבית כדאי לרשת באביזרי בטיחות שונים – החל ממוטות שמסייעים בישיבה ובקימה, וכלה במשטחים מונעי החלקה במרחבים מועדים לפורענות כמו המקלחת. כך נמנע פציעות – שיכולות להוסיף ולהפוך לבלתי נסבלים את האתגרים הרפואיים הקיימים גם כך.
גיל הזהב צריך ויכול להיות תקופה נוחה ונעימה בחייכם, עם הכלים הנכונים לכך
החל במעלון מדרגות וכלה בהקפדה על תזונה נכונה – שגרת היום יום של בני ובנות גיל הזהב צריכה ויכולה להיות נוחה ואיכותית, בוודאי בתוך כתלי ביתם. כיום, הדבר אפשרי וזמין מאי פעם בעבר.