דיקור סיני להפחתה במשקל

המשקל שלנו. נדמה שזה הנושא הסבוך ביותר שבני האנוש מתעסקים בו, לפחות בחמישים השנים האחרונות. אנחנו תמיד רוצים להיות רזים יותר, מחפשים את הדיאטה שנוכל לעמוד בה, וחושבים כל הזמן על מה אכלנו ומה עוד נאכל בהמשך היום.

כי ככה זה – בעידן שבו השמנה היא אחת המגיפות העולמיות המובהקות, אי אפשר שלא לדבר על ירידה במשקל ולחפש את הדרך הטובה ביותר לעשות את זה. אז המציאו דיאטות שונות ומשונות, אבל אמרו שאי אפשר להסתמך רק עליהן אלא שחייבים לשלב גם פעילות גופנית – וצדקו בהחלט. ירידה במשקל של אדם שסובל מעודף משקל לא בגלל בעיה רפואית מסוימת אלא בגלל תזונה ואורח חיים לא נכונים, חייבת להיעשות גם בעזרת תזונה מתאימה וגם באמצעות פעילות גופנית.

אבל אני עושה את זה וזה לא עוזר!

למרות כל האמור לעיל, יש הרבה אנשים ששינו גם את הרגלי התזונה שלהם ועברו לאכול פחות – אבל יותר בריא, וגם שילבו באורח החיים שלהם לא מעט פעילות גופנית, ובכל זאת לא ירד במשקל או שירדו אבל "נתקעו". יכול להיות שעבורם דיקור סיני להפחתה במשקל הוא-הוא החוליה החסרה.

איך דיקור סיני מסייע לירידה במשקל?

לפני שנגיע לנקודה, תרתי משמע, נספר קצת איך הרפואה הסינית רואה את הנושא של עודף משקל. לפי הרפואה הסינית, אדם הסובל מעודף משקל סובל מחוסר איזון של מערכת הטחול ושל מערכת הכבד. על פי תיאוריית חמשת האלמנטים של הרפואה הסינית, הטחול אחראי על תפקודה התקין של מערכת העיכול ועל כך שהמזון שאנחנו אוכלים יהפוך ל-צ'י – אנרגיית החיים, והכבד אחראי על הזרימה התקינה של האנרגיה הזאת, של הדם ושל הרגשות.

האיזון של שתי המערכות הללו מופר, על פי הרפואה הסינית, באמצעות המזון שאנחנו צורכים (דברי חלב, מתוקים, מזון שמן, אוכל מעובד ואוכל מטוגן הם מפרי האיזון הראשיים), הרגלי האכילה הלא נכונים שלנו (אכילה מהירה ולא בשעות קבועות), אורח החיים (ישיבה מרובה מול המחשב מחד ועבודה פיזית קשה מאידך – שתיהן יכולות להפר את האיזון), וכמובן – המתח והדאגות. כשהטחול שלנו חלש, במקום להפוך את המזון לאנרגיה הוא הופך אותו לדבר שהכי מעיק עלינו – תרתי משמע – שומן, והכבד לא מצליח לווסת כראוי את זרימת האנרגיה בגוף.

מעבר לחוסר האיזון הזה, אצל כל אחד יש דברים נוספים שגורמים לעלייה במשקל, כמו גורמים נפשיים ואחרים. הרפואה הסינית מאפשרת למטפל להגיע גם אליהם, ולהתאים למטופל את הטיפול ההוליסטי המתאים למצבו באופן מדויק.

אז מה עושים? דיקור סיני!

דיקור סיני יכול לתרום מאוד לירידה במשקל, שכן כמעט לכל נקודות הדיקור בגוף יש השפעה על הכבד ועל הטחול. באמצעות דיקור מקצועי אפשר לאזן את המערכת ואז להתפנות לטפל בגורמים האחרים שגורמים לעלייה במשקל – על פי הצרכים האישיים (האצת חילוף החומרים, הרגעה כללית ועוד). התוצאה: הדיקור הסיני מאפשר לגוף למקסם את כמות האנרגיה שהוא מקבל מהמזון ולתעל אותה כך שתזרום באופן רציף בגוף, מעודד הפרשה של פסולת ורעלים ומפחית את התאווה למזון.

אין בכלל ספק, שברגע שהכבד והטחול שלנו יעבדו כמו שצריך, ההרגשה הכללית שלנו תשתפר וגם המערכת הרגשית תהיה מאוזנת יותר.

כל אלה, בשילוב, כמובן, של תזונה מתאימה ופעילות גופנית – כי בלעדיהן אי אפשר באמת לרדת במשקל, יסייעו מאוד להורדה במשקל ולהרגשה הרבה יותר טובה. בהצלחה!