ירידה במשקל

דרכים לירידה בטוחה ומבוקרת במשקל

חסרונותיו של משקל עודף

מרבית האנשים מודעים לחסרונותיו של משקל עודף קיצוני. מלבד החסרונות הבריאותיים הבולטים, קיימות גם השלכות חברתיות רבות לעודף משקל. אנשים הסובלים מעודף משקל זוכים פעמים רבות ליחס שלילי ומזלזל, וזוכים להערות שונות ומשונות. במציאות בה אנשים הסובלים ממשקל עודף מכונים "מוזנחים", לעתים הפתרון הפשוט הוא לרדת במשקל. במאמר הבא נפרט שלוש דרכים מומלצות לירידה בטוחה ומבוקרת במשקל.

3 דרכים לירידה בטוחה ומבוקרת במשקל

  • פעילות גופנית: בעת ירידה מבוקרת ובריאה במשקל, יש להקפיד על פעילות גופנית תכופה. על הפעילות הגופנית להיות בעצימות גבוהה, ומותאמת למאפייניו הפיזיים של המתאמן. התאימו תוכנית אימונים לירידה במשקל אשר תתחשב בלוח הזמנים, הרגלי האכילה והכושר הגופני ההתחלתי שלכם.
  • תזונה נכונה: תזונה נכונה הינה הכרחית לשם ירידה בריאה במשקל הגוף. יש להקפיד על תזונה אשר מכילה את כל אבות המזון. מומלץ לאכול מדי 4 שעות ארוחות קטנות ומזינות. במידה ואינכם יכולים להתמיד בתפריט מוקפד הבנוי בידי תזונאית, תוכלו להירשם לתוכנית שומרי משקל. היתרונות של תוכניות שומרי המשקל השונות הן התמיכה הרבה אשר מקבלים במקומות אלו, והאפשרות לבצע את תהליך ההורדה במשקל בחברת אנשים אשר נמצאים באותו שלב בחייהם, ומתמודדים עם אותם הקשיים.
  • בלון בקיבה: במידה ושתי הדרכים הראשונות אינן יעילות, ניתן להתקין בלון בקיבה. התקנת בלון בקיבה הינה תהליך הפיך אשר אינו מצריך ניתוח. בלון בקיבה מוחדר אליה למשך כחצי שנה, ולאחר מכן נשלף מתוכה ללא כל סיבוך. הבלון בקיבה מכיל תמיסת מלח פיזיולוגית, אשר מסייעת בהורדה במשקל. אנשים רבים בוחרים להתקין בלון בקיבה ונהנים כתוצאה מכך מירידה בטוחה ומבוקרת במשקל גופם.

בצעו את הירידה במשקל בצורה הדרגתית

קיימות דרכים שונות ומגוונות לירידה במשקל. רבות מן הדרכים האלו כוללות הרעבה או ניתוחים שאינם נעימים. אנו ממליצים על הורדה במשקל בתהליך בטוח ומבוקר, באמצעות שילוב של שלושת גורמי המפתח – פעילות גופנית מרובה, תזונה נכונה ובלון בקיבה. ירידה במשקל בצורה הדרגתית אינה פוגעת בגוף, והיא מפתחת חוסן עתידי ומסייעת בשימור לאורך זמן של תוצאות התהליך.