דרכים שונות להעלמת צלקות

ברמה הרפואית הטכנית ביותר, צלקת היא מצב שבו שכבת העור העמוקה והעבה נפגעת (שכבת הדרמיס, השנייה), כאשר תהליך פגיעה זה גורם לגוף לייצר סיבי קולגן חדשים באזור הפגיעה העמוק, ותהליך ריפוי זה הוא זה שלמעשה מקבע את האדמומיות והבלט הקיימים בכל סוג של פציעה – אך באופן קבוע. רקמת העור החדשה הזאת, כידוע, לא תהיה דומה לעור הרגיל, לעתים ברמת הצבע ותמיד ברמת המרקם – שמבדיל את הצלקת מסביבתה. מצב זה הוא לא מסוכן רפואית בדרך כלל, אך אסתטית מדובר במצב לא נעים כלל, בוודאי כאשר הצלקת היא במקום בולט (כמו צלקות אקנה על הפנים). במצב כזה, שווה לבחון אפשרויות שונות של העלמת צלקות – וכעת נסקור כמה מאפשרויות אלה.

כמה דרכים שונות בהן ניתן להעלים צלקות כיום – שיכולות בהחלט להתאים גם לכם

  • תכשירים – ישנם כמה וכמה תכשירים המיועדים להעלמת צלקות, כאשר מדובר בדרך כלל במשחות או בג'לים שונים שמבהירים ומטשטשים את הצלקת. תכשירים אלה לא תמיד יועילו בהעלמה ממש של הצלקת, אך בהחלט כן במניעת ההתפשטות שלה.
  • לייזר – העלמת צלקות בלייזר היא אפשרות מודרנית ורלוונטית, כאשר השימוש הנרחב ביותר בה כיום הוא להעלמה של צלקות אקנה בפנים. בשיטה זו הלייזר מקלף שכבות של פני הצלקת וגורם להשטחה שלה, כך שהבלט המפריע פשוט אינו בולט לעין עוד.העלמת צלקות
  • חומרי מילוי – חומרי מילוי זמניים או קבועים המוזרקים תחת לעור מביאים לטשטוש של הצלקת ולהעלמתה מבחינה ויזואלית, בדומה לתהליכי מילוי הקמטים השונים שקיימים כיום. החומרים הרלוונטיים הם חומצה היאלורונית (חומר זמני) או סיליקון טהור (קבוע).
  • גלי רדיו – העלמת צלקות בגלי רדיו הולכת וצוברת פופולאריות כיום, כאשר באמצעות ניקוב מדויק של פני השטח בצלקת ושימוש בגלי רדיו מדויקים, ניתן לעודד ייצור מחודש של תאי עור בריאים על רקמת הצלקת.

הצלקת שלכם לא צריכה להעיב על המראה שלכם עוד – כיום ניתן ממש להעלים אותה

עם טיפולים מודרניים ואיכותיים של העלמת צלקות, הצלקת שלכם יכולה וצריכה להיות נחלת העבר עד מהרה. בחרו בטיפול שמתאים לכם, והשיבו את המראה שלכם לקדמותו.