האם חימום תת רצפתי הוא בריא?

מערכת חימום תת רצפתי הינה מערכת חימום בריאה, כאשר נעשה בה שימוש נכון. אנשים רבים מעידים כי המערכת תרמה במניעת פטרת ציפורניים וכפות רגליים, משום שהיא מאפשרת הליכה ברגליים יחפות ברחבי הבית. נוסף על כך, המערכת יכולה לשמור על בני הבית בחמימות ונעימות, ולמנוע כאבי פרקים הנוצרים כתוצאה מקור. במאמר הבא נפרט כיצד ניתן למנוע בעיות בריאותיות נפוצות בעת השימוש במערכת חימום תת רצפתי.

כיצד תמנעו בעיות בריאותיות נפוצות בעת השימוש במערכת חימום תת רצפתי

  • כוויות: על מנת למנוע היווצרות של כוויות בעת ההליכה על רצפה בעלת מערכת חימום תת רצפתי, יש לבנות מערכת חימום תת רצפתי באמצעות שימוש בחומר מבודד ראוי, ובכמות הנכונה. יחסית לאמצעי חימום אחרים, מערכת חימום תת רצפתי מהוה את אחד מאמצעי החימום אשר נמצאים בסכנה פחותה לגרימת כוויות, משום הטמפרטורה הנמוכה יחסית בה הן פועלות. ניתן למנוע את בעיית הכוויות באמצעות נעילת נעלי בית ומניעה של שינת בני הבית על הרצפה המחוממת.חימום בטוח
  • קרינה: מערכת חימום תת רצפתי אשר מבוססת על מערכת חשמלית, פולטת קרינה אשר עלולה לשבש את פעילות הרדיו, מחשבים וציוד אלקטרוני אחר. אנשים אשר אינם מעוניינים להיחשף לקרינה נדרשים להתקין במערכת החימום החשמלית שני מוליכים המכונים "זוג שזור" אשר יוצרים שני זרמים מקבילים אשר מבטלים זה את זה.
  • הקפידו על אוורור: על מנת למנוע התפתחות של חיידקים, אשר נהנים מסביבה חמה, יש לאוורר את הבית לעתים קרובות. בעת האוורור מוטב לכבות כל מערכת חימום תת רצפתי, על מנת שלא לחמם לשווא.

השתמשו נכון במערכת חימום מרכזית

כמו כל אמצעי חימום ביתי, יש לנקוט באמצעי הזהירות גם בעת שימוש במערכת חימום תת רצפתי. התקינו שכבה מבודדת בעובי הראוי וצמד מוליכי זוג שזור על מנת למנוע סיכון לכוויות ונזקי קרינה. הימנעו משינה על הרצפה ואווררו את חדרי הבית לעתים קרובות. מערכת חימום תת רצפתי יכולה למנוע בעיות רבות, לחמם את בית המגורים ולהקל על שגרת החיים.