הסרת קעקוע

הסרת קעקועים בלייזר

היכרות עם המאפיינים הרפואיים של הסרת קעקועים בלייזר יכולה לסייע למי שמתלבט בין השיטות הקיימות. למרות שטכנולוגיית הלייזר נמצאת בשימוש נרחב בעשרים השנים האחרונות, רק לאחרונה החלו רופאים להכיר ביתרונות שלה:

א. התאמה לכתמי עור ואיפור קבוע – היתרון הכי גדול של שימוש בטכנולוגיית לייזר בא לידי ביטוי בהתאמה לכתמי עור ואיפור קבוע. המשמעות היא שניתן לנצל את הטיפול על מנת להעלים כתמי עור ואיפור קבוע בגוונים שונים. כך נחסך מאמץ של שילוב בין שיטות להסרת קעקועים והסיכון יורד משמעותית.

ב. מיקום הקעקוע – למיקום הספציפי של הקעקוע אין השפעה רפואית על תהליך ההסרה בלייזר. אפשר להשתמש בלייזר על מנת להסיר קעקועים מכל חלקי הגוף, בתהליך שכולל 5-10 מפגשים ואלחוש של המקום.

ג. תופעות לוואי – כמעט ואין תופעות לוואי מסוכנות בעת השימוש בטכנולוגיית לייזר. התהליך מחייב את המטופל להישמע למגבלות מסוימות, אך הוא אינו פוגע באיכות החיים. החסרונות הם שאסור להיחשף לשמש ואסור לבצע הסרת שיער עד שהעור נרפא לחלוטין.

מה כדאי לקחת בחשבון לפני הסרת קעקועים?

אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי היתרונות והחסרונות של שיטות שונות להסרת קעקועים. בכל הנוגעת לשימוש בלייזר, הדגש העיקרי הוא על פירוק הקשר בין הפיגמנטים בתת העור והפרדה שלהם מהחלבונים. התוצאה של התהליך אמורה להיות הסרה ומחיקת קעקועים בגדלים וצבעים שונים. מנגד, יש לזכור שלא כל צבע ניתן להסיר.

כדאי להגיע להתייעצות עם אנשי מקצוע לפני שמחליטים באיזה שיטה משתמשים כדי להסיר קעקועים. במסגרת פגישת היכרות ניתן לבחון לעומק את מאפייני המקום, את משך זמן הטיפול ואת המגבלות. מי שעובד במקומות פתוחים וחשוף לשמש יתקשה למשל לבצע הסרת קעקועים בלייזר, בעוד אחרים יכולים דווקא לנצל את היתרונות של השיטה.

במקרים מסוימים ייתכנו שינויים בפיגמנטציה של העור בעקבות הסרת קעקועים. השינויים האלה אינם מסוכנים והם מטושטשים בדרך כלל על ידי שיזוף טבעי. גם את הנושא הזה רצוי לקחת בחשבון טרם תחילת התהליך. כך בודקים לעומק את המשמעות של הסרת קעקועים מחלקי הגוף השונים.