ניתוחים פלסטיים

הרדמה בניתוחים פלסטיים

כמו כל הליך כירורגי מתקדם, גם בניתוח הפלסטי יש לבחור בשיטת ההרדמה הנכונה לניתוח

עולם הניתוחים הפלסטיים הוא עולם שנדמה כאילו משנה לשנה הולך ונהפך לעשיר ורב אפשרויות יותר ויותר. החל מניתוחי אף ועד לניתוחי חזה, האפשרויות כיום של ניתוחים פלסטיים נדמות יותר ויותר כבלתי מוגבלות ממש, וכל שצריך הוא למצוא מנתח פלסטי איכותי שמתמחה בסוג הניתוח שנחוץ לנו בכדי להגיע לתוצאות מרשימות למדי עבור המראה החיצוני שלנו. כמובן, שכמו כל ניתוח כירורגי מתקדם אחר, גם בניתוח פלסטי ישנו צורך מהותי בהרדמה, הן עבור המנותח והן עבור המנתח, בכדי להגיע לתוצאות האיכותיות ביותר, למנוע כאב וחוסר נעימות ולתת למנותח את חווית הניתוח האיכותית ביותר.

גישות ההרדמה השונות בניתוחים הפלסטיים השונים הנפוצים כיום

  • הרדמה מלאה – שיטת ההרדמה הקלאסית בניתוחים פלסטיים בפרט ובניתוחים ככלל היא הרדמה מלאה – הרדמה שכוללת חיבור למכשיר והימצאות המנותח במצב של שינה מוחלטת. כיום, הסיכונים של הרדמה זו הם קטנים מאוד, וכאשר המנותח מורדם למנתח פלסטי יש יכולת לבצע את הניתוח בצורה הסטרילית ביותר ללא חשש התערבות ותזוזה של המנותח.
  • הרגעה תוך ורידית – פיתוח חדש יחסית, שכולל הזרקה של חומרי הרגעה לתוך כלי הדם באזור שעובר ניתוח. כך למעשה מבצעים הרדמה מקומית, שמובילה לשינה של המטופל, אך ללא הנשמה, וחוסכים את הצורך בהרדמה כללית. אם יש צורך בתגובה מצד המנותח, כמו לדוגמה בפתיחה או סגירה של עיניים או בתזוזה אחרת – זוהי שיטה טובה מאוד.
  • הרדמה אזורית – נפוצה במיוחד בניתוחים פלסטיים בפלג הגוף התחתון, זוהי הרדמה שבשילוב עם הרגעה תוך ורידית שומרת על השליטה של המנותח באיבריו אך ללא תחושה, מה שמאפשר תזוזה ותגובה שלו להקלה על הניתוח ולשיתוף פעולה.

בחירת שיטת ההרדמה הנכונה לניתוח היא חלק בלתי נפרד מהצלחתו ומההתאוששות שלנו ממנו

דרך הפיתוחים האחרונים בתחום ההרדמה ניתן להשיג מטרות איכותיות במיוחד בניתוחים פלסטיים, ולצמצם משמעותית את זמן ההתאוששות של המנותח. מנתח פלסטי איכותי בוחר בשיטת ההרדמה הנכונה ביותר עבור המנותח יחד איתו, ויחד מגיעים לתוצאות האיכותיות ביותר בניתוחים השונים.