התייעצות גם גריאטר פרטי

התייעצות עם גריאטר פרטי

התייעצות עם גריאטר פרטי יכולה לסייע לקשישים ולבני המשפחה שלהם. היתרונות של איש מקצוע פרטי באים לידי ביטוי ביחס אישי, במעקב מקרוב ובעיקר בחוות דעת אובייקטיבית שלא תמיד עולה בקנה אחד עם ההמלצות של המערכת הציבורית. אבל איך בוחרים גריאטר כזה ומה אפשר לעשות לפני שמגיעים אליו? הנה כל התשובות

גריאטר הוא רופא שמתמחה בקשישים. לאור עלייה ברורה בתוחלת החיים בישראל ספציפית ובמדינות המערב בכלל, ניתן לראות גם עלייה משמעותית בביקוש לשירותים של רופאים עם התמחות כזו. בזכות ההתמחות הרלוונטית של הרופא, הוא יכול לרכז תחת קורת גג אחת סוגים שונים של שירותים. בין היתר, התייעצות עם רופא כזה יכולה לסייע למי שרוצה לקבל המלצות על טיפול בדמנציה, התמודדות עם אלצהיימר וכן הלאה.

הבעיה היא שמפגש תקופתי עם רופא משפחה או אפילו עם גריאטר של בתי החולים וקופות החולים עלול לא להספיק. למרות הרצון הטוב של הרופאים במערכת הציבורית, הם צריכים להתמודד עם מאות ואלפי אנשים מדי שנה. במקרים כאלה, האינטרס הציבורי גובר על האינטרס האישי והתוצאה היא חוסר יכולת של הרופא לתת יחס מוקפד לכל אחד ואחת שמגיעים אליו. עם זאת. הפתרון הרלוונטי יכול להיות התייעצות עם גריאטר פרטי.

היתרונות של גריאטר פרטי

פניה אל גריאטר פרטי דרך שירותי בריאות נוספים של קופות החולים, באמצעות חברת הביטוח הפרטי או בצורה פרטית לחלוטין מגלמת בתוכה יתרונות רבים. ככל שמערבים מוקדם יותר איש מקצוע מן הסוג הזה, כך מגדילים את הסיכוי ליהנות מהיתרונות הבאים:

א. סיוע לקשישים – מטרת העל של התייעצות עם גריאטר פרטי היא לרכז דרכו את כל השאלות בנוגע לסיוע לקשישים. מבוגרים בגיל הזהב שעדיין מתפקדים ובעלי כשירות קוגניטיבית יכולים לפנות אל איש מקצוע כזה בצורה עצמאית, בעוד ברוב המקרים הם נעזרים בבני המשפחה שלהם. בזכות התייעצות עם גריאטר פרטי, גם קשישים וגם בני המשפחה שלהם יכולים להרגיש שהטיפול שהם מקבלים הוא המעודכן והטוב ביותר.

ב. מעקב ויחס אישי – עוד יתרון של התייעצות עם גריאטר פרטי כולל כמובן את המעקב הצמוד ואת היחס האישי. מהרגע שבו פונים אל רופא אישי שמתמחה בגריאטריה, ניתן להיות בטוחים שכל המשאבים שלו יופנו לטובת האינטרסים של המטופלים. במילים אחרות, המעקב והיחס האישי הם סיבה מספיק טובה להתייעץ עם גריאטר פרטי מיד כאשר מתחילים לחוות פגיעה ביכולת הקוגניטיבית או הפיזיולוגית.

ג. חוות דעת אובייקטיבית – המלצות של רופאי משפחה, גריאטר בבתי חולים ציבוריים או בעלי מקצוע אחרים מהמערכת הציבורית לא בהכרח עולות בקנה אחד עם הצרכים של קהל היעד ושל המטופלים. בשביל למנוע פער כזה ולקבל חוות דעת מבוססת ומנומקת, יש צורך מדי פעם להתייעץ עם גריאטר פרטי. לאחר מכן, ניתן להשתמש בחוות הדעת של גריאטר פרטי על מנת לשאול על תהליכי החלמה וטיפול וכדי לוודא שהדברים מתקדמים באופן הראוי.

איך בוחרים גריאטר פרטי?

השאלה המתבקשת היא כיצד ניתן להבטיח ניצול של היתרונות השונים. בשביל לעשות את זה, צריך מטבע הדברים לבחור גריאטר פרטי מקצועי וברמה גבוהה. הבעיה היא שגם בני המשפחה של הקשישים לא תמיד יודעים איך לזהות גריאטר פרטי מקצועי, מומלץ ובעל ניסיון.

מה שאפשר לעשות זה לקבל המלצות על גריאטר פרטי ולערב עוד חברים ומשפחה. במידה ולא מכירים אישית מישהו שכבר השתמש בשירותים של גריאטר פרטי, ניתן לתאם שיחת היכרות עם הרופא ורק אז להחליט האם להתחיל תהליך טיפול מלא.