גידול קנאביס

התמודדות עם כאבים כרוניים

כאב כרוני עלול לפגוע בצורה משמעותית באיכות החיים. על מנת להתמודד עם כאבים מן הסוג הזה ניתן להשתמש בסל תרופות מגוון, אך בעיקר חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע כדי לבנות תכנית טיפולים אישית

כאבים כרוניים כוללים גם כאבים לא קבועים שחוזרים על עצמם. אלו יכולים להיות כאבי ראש, כאבי מחזור וכאבי פרקים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, הכאבים לא מופיעים רק אצל מבוגרים או קשישים בגיל הזהב. הם תוקפים טווח רחב של גילאים ונפוצים אצל ילדים ובני נוער. הבעיה העיקרית היא שאין מענה רפואי אחיד לטיפול בכאבים ולכן ההתמודדות היא סובייקטיבית. ישנן דרכי התמודדות שונות לטיפול בכאבים, כאשר חלק מהאנשים יפנו לטיפול הטבעו שהינו צריכת קנאביס שיעשה באמצעות רשיון עבור גידול קנאביס רפואי.

הנה כמה דרכי התמודדות מומלצות להפגת תחושת הכאב הכרוני:

א. טיפול במחלה המקורית – כאבים כרוניים שנובעים ממחלה מסוימת מחייבים טיפול במוקד הבעיה. זהו טיפול שרלוונטי לכאבים גב, צוואר ועמוד שדרה, כאבים שנגרמים בגלל פרקים שחוקים, מעוותים ומודלקים וכאבים כתוצאה מחוסר זרימת דם בגפיים או מפגיעה עצבית. הטיפול מתבצע על פי ההיסטוריה הרפואית של המטופל והוא עשוי להימשך חודשים ואפילו שנים.

ב. תרופות לשיכוך כאבים – דרך טובה להתמודד עם כאבים כרוניים עם או בלי טיפול משלים היא לצרוך תרופות לשיכוך כאבים. סל התרופות שקיים היום עשיר ומגוון ויש טיפולים יעילים יותר כשהחומר הפעיל מוזרק למוקד הכאב, או לחילופין לתוך המסלול העצבי המוליך אותו. תרופות ממשפחת האופיום יכולות לסייע ולצידם גם משככי כאבים שנמכרים ללא מרשם רופא.

ג. עישון קנאביס רפואי – צריכת קנאביס רפואי מומלצת עבור מבוגרים מעל גיל 18 שסובלים מסוגים שונים של כאבים כרוניים. ניתן לקבל רישיון עבור גידול קנאביס רפואי באופן עצמאי, או לרכוש אותו בפיקוח רוקחי. מינוני הקנאביס ניתנים על פי מצבו הרפואי של המטופל וקצב ההחלמה. קנאביס רפואי יעיל לשיכוך כאבים, הוא מונע בחילות ומגביר תחושת רעב. יש לו שימושים שונים בתחומי רפואת הנפש והפסיכולוגיה והוא אפקטיבי נגד פוסט טראומה ואפילפסיה.

איך חיים עם כאבים כרוניים?

מי שסובל מכאבים כרוניים צריך ללמוד להתמודד איתם גם בשגרה. בנוסף לנטילת תרופות ומשככי כאבים, כדאי כל הזמן ליצור הסחות דעת. קל יותר לשכוח את הכאב כשמתעלמים ממנו ויש מגוון רחב של הסחות דעת יעילות. המטרה היא בכל מקרה להעביר את הפוקוס למקום אחר ולהשתמש בטכניקות פסיכולוגיות על מנת לצלוח את הכאב בשלום. במקביל, כדאי לדבר על הכאבים עם אנשי קרובים ובני משפחה.

אין סיבה להסתיר את הכאבים הכרוניים או לשדר עסקים כרגיל. כדאי לעשות שינוי בסגנון החיים, לעקוב אחר מידת האפקטיביות של טיפולים שונים ולבצע התאמות ושינויים תוך כדי התמודדות, ישנם כאלה שיעדיפו להשתמש בתרופותצ כימיות לצורך הטיפול וישנם כאלה שיפנו לטיפול טבעי שיעשה באמצעות גידול קנאביס רפואי. אפשר כמובן לערב את הרופא ולקבל הפניות לאנשי מקצוע נוספים. דיבור על הכאב מסייע להפיג אותו והוא גם מגביר את תחושת הביטחון והסיפוק.

גידול קנאביס