טיפול בהזעת יתר באמצעות בוטוקס

בוטוקס הוא שם מסחרי לרעלן בשם בוטולינום טוקסין A זהו רעלן הנוצר בטבע על ידי חיידק והוא מסוכן ביותר לגוף האדם שכן הוא יכול לגרום למוות. אז איך בכל זאת משתמשים בו לצרכים אסתטיים ורפואיים? הבוטוקס מיוצר בתנאי מעבדה והזרקתו לנקודות מסוימות בגוף במינונים זעירים על ידי רופא מוסמך לא יכולות לגרום למוות. לכן חשוב מאוד לבצע טיפולי בוטוקס אך ורק במקומות אמינים ומורשים בכדי להימנע מנזקים בלתי הפיכים. השימוש בבוטוקס החל לטיפול בבעיות פזילה ועין עצלה ובמהרה התפתח גם לתחום האסתטי. בשנים האחרונות נמצאו שימושים רפואיים נוספים לבוטוקס, ביניהם גם טיפול בהזעת יתר באמצעות בוטוקס.

כיצד מטפלים בהזעת יתר?

  • ניתוח – בעבר טיפול בהזעת יתר בבית השחי היה מבוצע על ידי ניתוח פולשני וחודרני תחת הרדמה מלאה, אשר כמו כל ניתוח היה גם בעל רמת סיכון. בניתוח זה הרופא המנתח ניתק את העצב האחראי על הזעה בבית השחי ובכך מנע את המשך הזעת היתר.בוטוקס
  • בוטוקס – בשנים האחרונות גילו כי ניתן למנוע הזעת יתר על ידי טיפול בהזעת יתר באמצעות בוטוקס. הטיפול החדש הוכח כהצלחה והוא משמש יותר ויותר רופאים במקום ניתוח לטיפול בהזעת יתר. בטיפול בהזעת יתר באמצעות בוטוקס, מזריקים כמות קטנה יחסית של בוטוקס לבית השחי, ומונעים את פעולת בלוטות הזיעה באותו האזור. הבוטוקס מוזרק בדיוק רב לאזור הבלוטות ובכך אינו פוגע במערכות אחרות בגוף, אך משתק ביעילות את פעולת ההזעה. טיפול זה הינו פחות פולשני והרבה יותר בטוח מאשר ניתוח ובעל תוצאות לא פחות טובות, המאפשרות חיים תקינים ונטולי זיעה.

בחום הישראלי הזעת יתר היא עסק מאוד לא נעים

כולם מזיעים בצורה בלתי רגילה בקיץ הישראלי, ואלו הסובלים מהזעת יתר סובלים עוד הרבה יותר. מאחר וטיפול בהזעת יתר באמצעות בוטוקס הינו טיפול פשוט יחסית ולא פולשני, בניגוד לניתוח, אין סיבה שלא לטפל בבעיה וליהנות מחיים יבשים ונעימים יותר. טיפול הזרקת בוטוקס הינו בטוח לגמרי כאשר הוא מבוצע על ידי רופאים ומומחים ולכן כדאי לטפל בבעיה ולהפסיק לסבול.