שיקום עור הפנים על ידי טיפול PRP לפנים/טיפול ערפד

היכולת של הגוף שלנו לרפא את עצמו ולהפעיל מנגנוני תיקון ושיקום פועלים כל החיים שלנו, אם כי הולכים ונחלשים עם הגיל, מטבע הדברים.
מנגנון החייאת התאים יכול לעבוד בכל איבר של הגוף וגם בעור, משום שעור הוא איבר שצומח כל הזמן, משיר תאים מתים ומצמיח חדשים.

טיפול PRP לפנים טיפול ערפד

אנחנו מכירים אין ספור טיפולים קוסמטיים שעוזרים לעשות זאת כל הזמן, וכשיש טיפולי אסתטיקה רפואית שחודרים יותר לעומק ועוזרים להעיר את הגוף לפעולה של שיקום עור הפנים. זאת בדיוק התוצאה שאנחנו רוצים לקבל כשהעור מתעייף לתקן את עצמו.
יש כמה מנגנונים שיכולים להפעיל בטכניקה המתאימה ואחת מהן היא פלזמה שמשמשת אותנו למטרת טיפול ערפד. זוהי הזרקה לעור שיכולה להחדיר חומרי הזנה בעזרת מזרק תת עורי. הדקירה עצמה מעוררת את העור וגורמת לו לתקן את עצמו יחד עם הפלזמה שמזריקים. להלן ההסבר המלא.

שיקום עור הפנים כיצד?

טיפול PRP לפנים הוא אחד הטיפולים החדשניים שמשתמש למעשה בעיקרון הפשוט של מנגנון חידוש התאים של הגוף והצערת עור הפנים. הפלזמה שלנו מכילה תאים חשובים לפעילות זאת ואנחנו מפרידים את הפלזמה שמופקת מדם המטופל למרכיביה. הפלזמה עשירה בטסיות דם שאותן אנחנו צריכים והיא מכילה גם את כל חומרי ההזנה והאנזימים והחלבונים שהעור זקוק להם כדי להתחדש ולהחיות את עצמו. את הפלזמה שלקחו מגוף המטופל מחדירים במחט מיוחדת כדי לגרום לעור לרצות לתקן את עצמו במקום הדקירות וכדי לפזר את החומרים המזינים בצורה אחידה מתחת לעור בדיוק בעומק שבו זה נחשב לאפקטיבי, אבל לא גורם חתכים וצלקות. יחד עם החומרים שכוללים הורמונים, אנזימים שונים, חלבונים ומינרלים חיוניים בצורה מרוכזת, העור ישמח לקבל את התגבור הזה כדי להתגבר על כל מצב שהוא צריך לשקם.

למה זה נקרא טיפול ערפד?

מכיוון שהפלזמה מכילה טסיות דם רבות, המראה נראה בהתאם. זה לא הדם עצמו אלא הפלזמה והטסיות החיוניות מתוכו שעברו הליך הפרדה, ואת הדם שואבים מהמטופל עצמו לפני כן. מזריקים את הפלזמה לאזורים שדורשים שיקום עור הפנים וזה מתחיל לעשות את העבודה של עידוד העור להיזכר שיש לו גם מנגנון החייאה והצערה, וזה כל מה שנדרש, בתוספת סבלנות עד שהעור נראה מצוין. זה לא כואב מעבר ללקיחת הדם למבחנה מלכתחילה, בדיוק כמו כל בדיקת דם שלוקחים. כשמחזירים את הפלזמה לגוף ומזריקים אותה לעור הפנים אתם עולים להרגיש את אי הנעימות כמו בכל הזרקה למרות שהיא תת עורית ושטחית למדי, יחסית לזריקות אחרות. אין כמעט תופעות לוואי מלבד מעט נפיחות ואדמומית שמוכרות מהמראה שהעניק לו את השם טיפול ערפד.

מהי התוצאה של טיפול ערפד?

התוצאה היא המרצה של זרימת הדם והפעילות לחידוש תאי העור, מה שגורם להבהרה של העור ולתיקון פגמים כמו פיגמנטציה וכתמים אחרים שגורמים לעור להיראות זקן ולא טוב. כל זה מגובה בכל ההליכים הפנימיים של המערכת ההורמונלית ושל חידוש הצמיחה של תאי העור ושל שאר הרקמות בעור, ובכך העור מתחיל להיראות בדיוק כמו בצעירותנו, פעיל ובוהק יותר. לכן, זהו טיפול שמתאים לכל מי שעור הפנים שלו כבר עייף ואינו מתחדש, לא נראה טוב ויש לו כבר התחלה של קמטוטים. כמובן שזה עוזר גם למי ששהה הרבה בשמש ורוצה להבהיר את העור מכל הנזקים ולקבל עור צח ומתוח יותר. כמו כן, זה עוזר גם נגד פצעים וצלקות שאפשר לתקן אם הם לא עמוקים מדי.