ייעוץ אסטרטגי רפואי

שוק הבריאות בישראל הוא אחד המפותחים והדינאמיים ביותר וזוכה לתקצוב ממשלתי רב. השוק כולל מכלול שלם של פרמטרים ובכלל זה, תקציבי בנייה ופיתוח של מוסדות רפואיים, שוק תרופות, מוצרים, מכשור רפואי, צוותים רפואיים ועוד. חלק גדול מהשירותים ניתן על ידי מוסדות ממשלתיים, קופות חולים למיניהם ורפואה פרטית. כל אלה מקבלים שירותי משנה מעסקים, מחברות תרופות, מיצרני מכשירים רפואיים ועוד. שוק הבריאות מאופיין בהתחדשות מתמידה וגם ברגולציה רבה. ההתנהלות העסקית בתוכו מורכבת מאוד ומחייבת ידע רב וניסיון לא מועט. פעיל בשוק חייב להיות עם היד על הדופק ולהיות מעודכן בכל האלמנטים השונים האופייניים לו. ייעוץ אסטרטגי רפואי יכול לסייע רבות לכל עסק או ארגון הפעילים בתחום.

ייעוץ לארגונים

ייעוץ אסטרטגי רפואי יכול לשרת בו זמנית ארגונים נותני שירות וכן ספקים למיניהם. ארגונים המשרתים את ציבור הלקוחות שלהם כוללים: מוסדות רפואיים פרטיים, ציבוריים, מוסדיים ועוד. ספקים ונותני השירות שלהם מגיעים מקשת גדולה של תחומים. ייעוץ לארגונים יכול לסייע בקבלת החלטות לגבי כניסה לשוק חדש או אחר אשר אינו מוכר דיו. במסגרת השירות ניתן יהיה לקבל תכנית עסקית מסודרת. ארגונים אשר נמצאים על פרשות דרכים ואינם מצליחים להתקדם ולשגשג יכולים לקבל עזרה בצומתי דרכים חשובים שתהפוך את הדשדוש להצלחה. ניתן לקבל ייעוץ לגבי נושאים משפטיים מורכבים ונושאי רגולציה, טיפים והדרכה להתמודדות מול ספקים ולקוחות ועוד.

ייעוץ לספקים ונותני שירות

ספקי מוצרים ושירות נתקלים אף הם בלא מעט שאלות בתחום עיסוקם. גם כאן נדרשת קבלת החלטות שעומדות בליבת הפעילות שלהם. כל החלטה שגויה משמעותה סטייה מהדרך, בזבוז זמן יקר ואובדן הכנסות. ייעוץ מתאים יכול לכלול נושאים כמו: סקירת שוק הבריאות בכלל או מידע על תחום המעניין את הספק במיוחד, הסבר על הרגולציה בכלל ובתחום הנידון, ניהול יעיל של תהליך הכללת טכנולוגיות ותרופות בסל הבריאות, התמודדות עם דחיית בקשה למשרד הבריאות של תרופה, מוצר חדש, תוספת רישיון וכיוצא בזה, ניתוח עלות מול תועלת בעמידה בדרישות רגולטוריות של משרד הבריאות, הכנת תוכניות עסקיות, הכנת חוזים, ליווי משפטי ואחר בעת ניהול משא ומתן עסקי ועוד.

ייעוץ ממומחים בתחום

מומלץ לרכוש שירותים מיועצים אסטרטגיים רפואיים המתמחים בתחום. הם מכירים את כל מכלול הנושאים, מתעדכנים כל העת בחידושים הקיימים ומכירים מקרוב את התמורות החדשות בתחום. תהליך קבלת ההחלטות חייב לכלול קבלת מידע מהימן כל העת, וכרוך, לעיתים רבות, בהכרת צרכי העתיד של תחומי הבריאות השונים. כניסה לנישה חדשה צריכה להיעשות בזהירות מרבית. בחירה מוצלחת יכולה להוות מנוע צמיחה של כל ארגון או עסק ויועצים ארגוניים הם אלו שיכולים לסייע בכך. הליווי יכול להתבצע על בסיס שוטף או על בסיס שירות חד פעמי לפרויקט מורכב. ההשקעה בייעוץ בתחום חיונית, ובמידה רבה, אף הכרחית.