כיצד לבחור מזרון לפצעי לחץ

פצעי לחץ הינם תופעה רפואית קשה הפוגעת בעיקר בקשישים וחולים

כאשר אנו נמצאים בתנוחה מסוימת לאורך זמן, אנו יוצרים עומסים כבדים על אזור ממוקד ביותר בגוף ובעור, אשר עלולים ליצור עם הזמן פצעי לחץ.

פצעי לחץ אלה הינם פצעים פתוחים הנוטים לזיהומים ומסבים כאבים רבים לאלו הסובלים מהם, והם פוגעים בעיקר בקשישים וחולים, אולם ניתן לטפל בהם בעזרת הציוד המתאים.

אז כיצד לבחור מזרון לפצעי לחץ?

  • גודל המזרון: מזרון לפצעי לחץ צריך להתאים בצורה מושלמת לאדם לו הוא צריך לעזור, ולכן חשוב להתאים את גודל המזרן לגודלו של המטופל. כיום ניתן לרכוש מזרון לפצעי לחץ במגוון גדלים, אשר נועדו בכדי לתת מענה לגדלים שונים של אנשים, היות ולעיתים קרובות אלו הסובלים מפצעי לחץ סובלים גם מעודף משקל קיצוני אשר דורש שימוש במזרן בגודל גדול הרבה יותר מהגודל הסטנדרטי של מזרונים.
  • סוג המזרון: ישנם סוגים רבים של מזרונים לפצעי לחץ- מזרן ביצעים, מזרן ויסקו, מזרן אוויר ומזרנים אקטיביים למיניהם. כאשר אנו בוחרים מזרון למניעת פצעי לחץ, חשוב שנבחר במזרן המתאים לסוג הפצעים הקיים ולמצבו הרפואי של המטופל. ככל שמצבו הרפואי של המטופל קשה יותר, ניטה לבחור מזרן לפצעי לחץ מקצועי יותר בעל תכונות מונעות יעילות יותר. כאשר המצב קל יותר, ניתן להיעזר במזרן לפצעי לחץ פשוט וזול יותר.
  • המלצת הרופא: פעמים רבות הרופא ימליץ לנו על מזרן לפצעי לחץ אשר לדעתו יספק את הטיפול הטוב ביותר עבור המטופל. חשוב מאוד להתייחס להמלצת הרופא ולרכוש מזרן אשר יתאם את המלצתו. ניתן להתייעץ עם רופאים מומחים בשיקום או עם כל מומחה שיקום אחר לשם קבלת המלצה בנוגע למזרון לפצעי לחץ אשר יתאים למצב האדם עבורו הוא נועד.

מזרן למניעת פצעי לחץ

חשוב להתאים את סוג המזרון לפצעי לחץ לאדם עבורו הוא נועד

פצעי לחץ מופיעים בצורות שונות ובדרגות חומרה שונות, ולכן דורשים גישות מגוונות לשם הטיפול בהם.

טיפול משולב הכולל מספר גישות טיפוליות הינו הטיפול היעיל ביותר, והוא כולל שימוש במזרון לפצעי לחץ התואם את מצב המטופל.