רשלנות רפואית

כיצד תתמודדו עם מקרים של רשלנות רפואית?

אתם או קרוביכם עברתם טיפול רפואי שהוביל לנזקים חמורים או שקיבלתם אבחנה שגויה שמנעה מימכם לקבל טיפול בזמן? דעו כי ביכולתכם להגיש תביעה על רשלנות כנגד הגורמים המטפלים ולקבל פיצויים בגין הנזקים שנגרמו לכם! אז איך עושים זאת?

מהי רשלנות רפואית?

זהו מצב שבו במסגרת הטיפול הרפואי שהוענק למטופל לא ננקטו על ידי הרופא אמצעי זהירות ובעקבות זאת הוא גרם לנזקים בריאותיים למטופל. זאת מכיוון שאחריותו של הרופא אינו רק בטיפול במחלה,  אלא גם במתן אבחון נכון ובחירת דרך הטיפול בה.

כיצד ניתן להוכיח שקיבלתם טיפול רשלני מהרופא?

על מנת שיהיה ניתן להוכיח כי חל מקרה של רשלנות רפואית בטיפול שקיבלתם ישנם מספר פרטים שחשוב לבחון. למשל האם בעת ביצוע הניתוח הוענק לכם הסבר מלא על הסיכונים הכרוכים בטיפול, האם הרופא בחן חלופות טיפוליות ובדק לעומק את תוצאות הבדיקות.  כמו כן, ישנו צורך להעריך את הנזקים שנגרמו לכם בעקבות הטיפול הרשלני ואת חומרתם. זאת בכדי שיהיה ניתן להעריך האם ישנו קשר בין הטיפול הרפואי והתנהלות הרשלנית של הרופא בו לבין הנזק הנגרם לכם ממנו. למשל אי- אבחון של מחלה ממאירה שהובילה להתדרדרות במצב הרפואי או ניתוח רשלני שהוביל לנכות שמגבילה את המטופל באופן משמעותי.

אילו צעדים יש לנקוט בכדי לקבל פיצויים על נזקים?

במידה שהינכם חושבים שאתם או קרוביכם סבלתם מטיפול רפואי רשלני, עליכם לפנות אל עורך דין שמתמחה בתחום זה. חשוב לפנות אל עו"ד שיסייע לכם להעריך את סיכויי הזכייה בתביעה ושווי סכום הפיצויים שהנכם זכאים לו. כדאי לבחור בעו"ד שלצידו עובדים רופאים מומחים שניתן להתייעץ עימם בכדי לקבל חוות דעת עבור התביעה. בחרו עו"ד שהינו בעל ניסיון מקצועי מוכח שלו אחוזי הצלחה גבוהים בזכייה בתביעות וביכולתו להשיג עבור הלקוחות שייצג פיצויים גבוהים שיכולים להגיע לסכומים של עד מיליוני שקלים.

אז אל תהססו וצרו קשר בהקדם עם שירותי סיוע במקרים כאלה, על מנת להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית שתאפשר לכם לקבל את הפיצויים שהינכם זכאים להם.