כללים לתחזוקה שוטפת של פאות

בחרתן בפאה חדשה? תתחדשו! הפאה יכולה לשמש למטרות שונות – חלק מהנשים רוכשות אותה מטעמי צניעות ודת, ואילו אחרות מסיבות רפואיות או מסיבות של התקרחות טבעית. כך או כך, אין ספק שהן חשובות מאד עבור נשים רבות. מהסיבה הזו ממש, חשוב מאד להקפיד לא רק על רכישה של פאה איכותית, אלא גם על התחזוקה שלה. תחזוקה נכונה לפאות, מאפשרת לכם בצורה טובה יותר לטפח אותן והן יהיו שימושיות מאד גם במשך שנים. אז איך עושים זאת ומהם הכללים הקריטיים?

 

הטיפים החשובים ביותר לתחזוקה של פאות

  • חפיפה – ככלל, בהנחה שמדובר על פאות משיער טבעי, אזי הכלל הוא שלא צריך לחפוף אותן דרך קבע, וזאת בניגוד לשיער רגיל. עם זאת, אחת לכמה זמן כן כדאי לחפוף אותן, אך בתדירות נמוכה. מדובר על תדירות שבין פעם בחודש לפעם בחודשיים – תלוי מה יצרן הפאות ממליץ. מה שכן חשוב בהקשר הזה הוא דווקא החפיפה של השיער הטבעי שלכן – חשוב מאד שהוא תמיד יהיה נקי מלכלוך, אז על החפיפה שלו יש להקפיד היטב.פאה
  • שיער יבש – תמיד כשאתן חובשות את הפאה, עשו זאת כאשר השיער הטבעי שלכן יבש לגמרי ואיננו רטוב. רטיבות עלולה לפגום בפאה לאורך זמן.
  • פאה על מתקן – הורדתן את הפאה מהראש? אל תניחו אותה זרוקה על הקומודה בחדר או על השולחן. במקום זה, הקפידו תמיד לשים את הפאה על מתקן מיוחד בצורת ראש אנושי. כך גם בשעות שאתן לא עונדות את הפאה, היא תשמור על צורתה.
  • סירוק הפאה – אפשר לסרק את הפאה בעצמכן אחרי חפיפה עם מברשת לעיצוב כך שיתייבש במראה שהייתן רוצות , במידה וזה עוזר לשמור על צורתה. חשוב מאד להשתמש בתנועות סירוק עדינות ולא לנסות למשוך שיערות, כדי שלא ייתלשו.

 

ואם נדרש משהו מעבר לזה?

חשוב מאד לדעת – אם אתן מעוניינות בטיפול מיוחד לפאות שלהן – כמו למשל תספורת, החלקה, תלתול, או צביעה שלהן, יש לפנות אך ורק לגורם מקצועי שיודע איך לטפל בפאות. הדבר יבטיח לכן שמירה מלאה על הפאות, לצד עיצוב שלהן מחדש.