כללי רכיבה בטוחה על אופניים חשמליים

איכות ותקנים – לפני הכל, לפני הכללים לרכיבה בטוחה בשבילים ובשולי הכבישים, חשוב מאוד שהאופניים שתבחרו לקנות יהיו איכותיים ושהדגם והמנוע יעמדו בתקנים (ישראלי או אירופאי), כמו גם שמהירות האופניים לא תעלה על 25 קמ"ש ושהספק המנוע הוא עד 250 ואט.

גיל – בהתאם לחוק החדש והמעודכן, רכיבה על אופניים חשמליין מותרת רק מגיל 16 ומעלה. כמו כן על הרכיבה להיעשות בשבילים המיועדים לאופניים, במקרה ואין כאלה ניתן לרכוב בשולי הכביש תוך הקפדה על חוקי התנועה ובזהירות ואחריות. רכיבה על מדרכות אסורה.אופניים

חבשו קסדה – גם אם אתם מקפידים לרכוב רק בשבילים המותרים, גם אם אתם חושבים שהסיכוי ליפול ולהיפגע הם נמוכים ביותר, גם אם אתם בטוחים שהנכם רוכבים מצויינים, החוק אומר שעל כל מי שנוסע על אופניים חשמליים לחבוש קסדה. מי שלא עושה זאת, מסתכן בקבלת דו"ח, בדיוק כמו רוכבי אופנועים וקטנועים.

ריכוז ואחריות – לפעמים נדמה שרכיבה על אופניים, רגילים או חשמליים, לא מצריכה יותר מדי ריכוז, זו הרי פעולה שנעשית בצורה כמעט אוטומטית ואת מי שמגיע ממול ניתן לראות כבר ממרחק. אז זה לא תמיד ככה, ובדיוק כמו שתאונות מרחשות בכבישים, הן בקלות יכולות לקרות גם לרוכבים, בשבילים ובמיוחד על הכביש.

כך שיש לגלות אחריות ולרכוב בזהירות הנדרשת, כמו כן לא לעסוק בפעילויות נוספות כמו דיבור בטלפון או שליחת ס.מ.ס. כאשר רוכבים יש להתרכז ברכיבה בלבד ולשים לב לשאר הרוכבים, להולכי הרגל וכמובן למכוניות הנוסעות בקרבתכם.

לחוקים ולתקנים יש חשיבות, הם מגנים עליכם

לכן יש לציית להם ולהקפיד עליהם, כך תדעו שעשיתם כל מי שניתן לעשות כדי לשמור על עצמכם בריאים ושלמים ולא לפגוע באף אחד. מי שרוכב באחריות ובריכוז, עם קסדה, בשבילים המותאמים, לא עוסק בפעולות שאינן קשורות לנסיעה ולדרך – הסיכוי שלו להיקלע לתאונה היא נמוכה, והסכנות פוחתות.