מדוע רבים פונים בימינו לרפואה הפרטית

מה אנו עושים במידה ואנו או קרובינו חולים במחלה קשה וממושכת יחסית? יש לזכור שהמחלה כזו מביאה עימה מצד אחד לשורה ארוכה מאד של הוצאות על טיפול רפואי ועל טיפול תומך – ומהצד השני ההכנסות יורדות, כי המטופל בעצמו מפסיק לעבוד, או במידה ומדובר על ילד או אדם מבוגר-  הרי שקרובי משפחתו צריכים להקדיש לו יותר זמן ופחות לעבוד. מן הסיבה הזו, חשוב מאד שיהיה לכם תמיד ביטוח בריאות פרטי. יש לזכור כי נכון להיום, הן הביטוח הלאומי והן קופות החולים, לא יכולים באמת לתת מענה הולם במקרה של מחלה קשה, וגם אם הם לעתים נותנים – זה לוקח לא מעט זמן.

 

כך הביטוח הפרטי יתרום לכם

  • כיסוי ליותר מקרים – נתחיל בכך שביטוח פרטי, בשונה מקופת החולים או הביטוח הלאומי, פשוט מספק לכם כיסוי הרבה יותר רחב באופן משמעותי. הביטוח הפרטי מכסה מקרים של מחלות קשות שבהן נדרש טיפול ממושך מאד. הביטוח הפרטי גם מכסה את הנושא הסיעודי (בפוליסה נפרדת) – במידה ותצטרכו לקבל סיוע סיעודי בשל מחלה או תאונה לפני שהגעתם לגיל פנסיה. הכיסוי הגדול של הביטוח הפרטי הוא לניתוחים וכיסוי עלויות הניתוח – כולל בחירת המנתחים המובילים ביותר. הביטוח הפרטי אף מכסה את השימוש בתרופות שאינן מצויות בסל הבריאות, ובכך אתם יכולים להיות רגועים גם כשמדובר על תרופות יקרות מאד. נוסף על הדברים הללו, הביטוח הפרטי כולל גם כיסוי עבור בדיקות יקרות יחסית – כמו למשל בדיקות CT או בדיקות MRI. בקיצור – אתם מקבלים כאן כיסוי לטיפולים רפואיים יקרים מאד, ובכך לא צריכים להקדיש יותר מידי מחשבה להוצאות.
  • ללא תלות בגורמים פיננסיים – אל תשכחו שבעזרת הביטוח הפרטי, אתם מקבלים פיצוי והחזר מחברת הביטוח, ואתם באופן משמעותי תלויים פחות בגורמים אחרים. אנשים שאין להם ביטוח פרטי, למשל פונים לעתים לפתרון של ניכיון צ'קים. בעזרת ניכיון צ'קים אמנם אפשר לפדות באופן מוקדם יותר צ'קים שקיבלתם שהם דחויים – אבל אל תשכחו כי ניכיון צ'קים מתבצע רק על צ'קים שאינם למוטב בלבד, וחברת הניכוי גם תגבה מחיר מסוים עבור הניכוי. בביטוח פרטי אין צורך בניכיון צ'קים, אין צורך לקחת הלוואה מהבנק או מגופים חוץ בנקאיים, אין צורך לבקש טובות מחברים, ובקיצור – אתם פשוט מקבלים את הכסף במהירות.
  • חשוב מאד לחו"ל – יש להרחיב ולציין שאם אתם עומדים לטוס לחו"ל, מומלץ בחום לפנות במהירות לחברת הביטוח לטובת ביטוח פרטי. בחו"ל בכל מקרה, אין כיסוי של הביטוח הלאומי או קופת החולים – ולכן הביטוח הפרטי הוא הפתרון הבלעדי, כדי שבמידה ועברתם תאונה או שחליתם בחו"ל – תקבלו כיסוי מלא על הטיפול הרפואי.

 

לא לקחת שום סיכון

אנו מקווים כמובן שלעולם לא תצטרכו להפעיל את הביטוח והכל יישאר תקין לעד – אך לעולם אי אפשר להיות בטוחים – ובדיוק בגלל זה הביטוח הפרטי חשוב.