מומחה לפוריות

מומחה לפוריות – המדריך המלא

אין ספק כי ביקור אצל כל רופא, ובייחוד מומחה לפוריות, עשויה להעלות שאלות ומחשבות רבות בקרב המטופלים.

להלן מספר טיפים להתנהלות נכונה יותר אל מול מומחה לפוריות:

כאשר ישנה אפשרות לשאול שאלות, יש להיות ממוקדים וכן להקשיב בסבלנות ללא הפרעות

שימוש בשאלות פתוחות ומסורבלות יוצר חוסר תקשורת בין הרופא לבין המטופל, ועל כן השימוש בשאלות ישירות וחדות חיוני יותר. כך למשל, המטופל יכול להתעניין ולשאול לגבי משך הטיפול וכן לגבי מחירו.

בחירה במילים מסוימות מספקת הבנה בין שני הצדדים

שימוש בשפה אגרסיבית וחסרת סבלנות יעיד על כך שהמטופל כעוס ומעוניין בפתרון מהיר לבעייתו, ואילו שפה מאופקת תאפשר למומחה לפוריות מרחב פעולה רחב יותר. ראוי לציין בהקשר זה, כי על-פי כללי האתיקה הרפואית, רופאים צריכים להישמע לרצונות מטופליהם בעניינים רפואיים לא דחופים. יצירת מערכת אמון איתנה בין המטופל לבין הרופא חשובה מאוד להמשך הטיפול היעיל ולהסרת כבלים מידיו של הרופא בכל הנוגע לאפשרויות שימוש בטיפולים ייחודיים וחדשניים בתחום.

בחירה ברופא ראוי

קיימים רופאים רבים שמתעסקים בתחומי הפוריות. ידוע כי טיפולים אלה אינם זולים, ועל כן כדאי מאוד לקבוע פגישה עם רופא מקצועי ומנוסה בתחום אם כבר בוחרים להשקיע סכומי כסף גדולים, אין צורך לחסוך בעלויות של הרופא אשר נחשב לגורם החשוב ביותר בתהליך. ראוי להיוועץ עם מכרים לפני הבחירה ברופא, ולחקור אודות הצלחותיו בתחום שלשמו קובעים עמו פגישה.

מומחה לפוריות

כיצד להתכונן לפגישה עם הרופא?

ראשית כל, קיימות פלטפורמות שונות בהן ניתן לקבוע פגישה עם מומחה לפוריות מספרי טלפון, דואר אלקטרוני ואתרי אינטרנט ייעודיים. ניתן לכתוב על גבי דף את כל השאלות שרוצים לשאול וכן את התסמינים אשר מופיעים, במידה והטיפול כבר החל. ראוי שיבוצע רישום מלא של התסמינים, גם של אלה אשר לא נראים למטופל כרלוונטיים לנושא הפגישה. שנית, יש להציג בפני הרופא עבר רפואי, כולל מחלות עבר או רישום ניתוחים ייתכן כי מחלות שונות ימנעו את המשך הטיפול. כמו כן, הרופא עשוי לבקש מהמטופל להימנע מלקיחת תרופות מסוימות אשר יכולות להיות מנוגדות לטיפולים הרפואיים.