מי זקוק למדרסים אורטופדיים?

אנשים שסובלים מכאבי גב, סוכרת או כל סוג אחר של בעיה אורטופדית יכולים לשפר את איכות החיים שלהם באמצעות מדרסים. כמו כן, יש לא מעט ספורטאים שמנצלים את היתרונות של מדרסים אורטופדיים גם בשגרה וגם במאמץ.

המטרה של מדרסים אורטופדיים היא לשפר את היציבות ולתקן את מנח כף הרגל בתוך הנעל. בעוד מדרסים רגילים מיוצרים באופן המוני ולפי מידות גנריות, מדרסים אורטופדיים מיוצרים בהתאמה אישית לצרכים של קהל היעד. כפועל יוצא מכך, מדרסים אורטופדיים מקלות על כפות הרגליים, מפחיתות את העומס על עמוד השדרה ומשפרות את היציבה – תוך כדי שהן בולמת זעזועים ומונעות כאבים.

הצורך בסוגים שונים של מדרסים אורטופדיים משותף לקהל יעד מגוון. כיום ניתן למצוא המלצות על מדרסים אורטופדיים עבור בני נוער, גברים, נשים, בעלי מוגבלויות ועוד. בכל אחד מהמקרים האלה, מנצלים את היתרונות של מדרסים אורטופדיים על מנת לשפר את איכות החיים גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך.

היתרונות של מדרסים אורטופדיים

הנה למשל חלק מהציבור שזקוק למדרסים אורטופדיים וכדאי לו להיעזר בהם לצרכים שונים ולסיוע מקיף:
א. אנשים שסובלים מכאבי גב – רוב האנשים מגלים את הצורך בהתאמה אישית של מדרסים אורטופדיים לאחר התפתחות של כאבי גב. כאבים מן הסוג הזה נחשבים לסיבה העיקרית לפניה לרופא משפחה ואז אל רופאים מומחים, למרות שאין תרופה שתעלים אותם. אבל באמצעות התאמה אישית של מדרסים אורטופדיים, ניתן לתקן את מנח כף הרגל ולצמצם משמעותית את הסיכוי להופעת כאבי גב.

ב. חולי סוכרת – גברים ונשים חולי סוכרת שסובלים מהתנפחות של כף הרגל יכולים לנסות להתמודד עם התופעה באמצעות מדרסים אורטופדיים. אמנם צריך לבחון כל מקרה לגופו, אבל בדיוק בשביל זה קיימת האפשרות של התאמה אישית של מדרסים אורטופדיים שמיוצרים מחומרים פולימריים ומיוחדים.

ג. ספורטאים – אי אפשר לדבר על הצורך ברחב בסוגים שונים של מדרסים אורטופדיים בלי להזכיר ספורטאים. כיום ספורטאים משתמשים במדרסים במנוחה, במאמץ ועל מנת לשמור על תנוחה נכונה יותר של הגוף ושל כף הרגל לכל אורך שעות היום. כמו כן, ספורטאים יכולים לשלב סוגים מסוימים של מדרסים גם בנעלי ספורט לריצה.

איך בוחרים מדרסים אורטופדיים?

התנאי היחיד לניצול היתרונות השונים של מדרסים אורטופדיים עבור קהל יעד מגוון הוא לבחור אותם נכון. בשביל לבחור נכון את המדרסים לא מספיק להשוות בין הדגמים שנמצאים על המדף, אלא צריך להתייעץ עם בעלי מקצוע. לאחר מכן, מתכננים את התבנית של המדרסים ומייצרים אותם לפי המטרה שאותה מנסים להשיג.

לסיכום, קשה לערער על החשיבות של מדרסים אורטופדיים בעידן המודרני. על רקע הצורך במדרסים כאלה אצל קהל יעד כל כך מגוון, כל שנותר הוא לנצל את היתרונות שלהם בטווח הקצר והארוך.