סיפאפ

מכשיר סיפאפ לפתיחת דרכי הנשימה

מהם בדיוק מכשירי סיפאפ?

בכדי להבין מהו בדיוק מכשיר סיפאפ, ולהבין מה התפקיד החשוב שלו, עלינו להכיר ראשית את הבעיה שבה הוא מטפל – דום נשימה בשינה. מצב של דום נשימה בשינה הוא מצב שבו ישנן הפסקות נשימה רבות במהלך השינה, מה שמוביל לירידה משמעותית באיכות השינה לאורך זמן, ולירידה משמעותית באיכות החיים. מצב זה מתאפיין בנחירות עזות, עייפות בשעות הבוקר, יובש בפה ועוד – ומכשירי סיפאפ (CPAP) הם למעשה מכשירים שנועדו לתת מענה למצב זה. מכשירים אלה מורכבים מגוף מרכזי וממסכה, המזרימים אוויר ויוצרים לחץ חיובי על מערכת הנשימה – מה שפותח את דרכי הנשימה.

כל מה שצריך לדעת על רכישה של מכשירי סיפאפ ועל חשיבותם

  • כיצד רוכשים מכשיר? ישנן כמה אפשרויות לרכישה של מכשיר סיפאפ, במידה וגם אתם סובלים מדום נשימה בשינה. לאחר אבחון המצב הזה, בדרך כלל באמצעות בני זוג ובאבחון של רופא אף אוזן גרון, ניתן לקבל השתתפות ברכישה מקופות החולים בהן אתם מבוטחים. יש לבדוק האם הכיסוי שלכם כולל גם מכשירי סיפאפ, ובדרך כלל ההשתתפות של קופת החולים תהיה עבור מכשירים מדגמים פשוטים יחסית, בהיקף של חצי ממחיר המכשיר פחות או יותר.
  • מה צריך לדעת על המכשירים? ישנן לא מעט אפשרויות של מכשירי סיפאפ בהם תוכלו להשקיע, ולא כולן בהכרח תתאמנה לצרכים שלכם. מכשיר סיפאפ הוא מכשיר שדורש הסתגלות בכל מקרה, ויש גם אנשים שמעידים שמכשירים מדגמים פשוטים יחסית יכולים גם לפגוע באיכות השינה בשל העובדה שהם מרעישים. לכן, חשוב בראש ובראשונה, ולפני כל שיקול כלכלי, לחשוב על איכות השינה והחיים שלכם – להשקיע במכשיר איכותי ושקט, שמתאים לכם ופותר את בעיית דום הנשימה בשינה.

 כשזה נוגע למכשיר בעל תפקיד קריטי כמו זה, אסור להתפשר על איכות המכשיר

מכשיר סיפאפ הוא מכשיר שמשפר איכות חיים באופן משמעותי, ובשל הפוטנציאל הקשה של מצבי דום נשימה בשינה – יש לו תפקיד בריאותי ואיכותי ראשון במעלה. בשינה שלכם ובבריאות שלכם אתם צריכים להשקיע היטב – ואתם למעשה זקוקים למכשירים ברמה הגבוהה ביותר.