מעלון לנכים

מעלון לנכים

מעלון לנכים – הדרך להתגבר על כל מכשול

בישראל חיים מאות אלפי בעלי מוגבלויות, הזקוקים לאמצעים חיצוניים בכדי לשרוד את חייהם. אחד מאמצעים אלו הוא כיסא הגלגלים, המהווה תחליף לרגליים. באמצעות כיסא זה ניתן להתנייד במקומות בעלי משטחים אחידים. בבתים או עסקים בהם ישנו צורך לעלות מדרגות, פריט עזר זה הופך להיות לא רלוונטי. במקרה זה יש צורך לעשות שימוש במעלון לנכים.

הפתרון להעדר גישה לנכים

מטרת המעלון היא לספק מענה במספר מוקדים. בתים פרטיים אשר מלאים במדרגות אינם מאפשרים לאדם מוגבל להתנייד בהם. הוספה של פריט זה על מעקה המדרגות, יאפשר נשיאה של אדם היושב על כיסא גלגלים. התקנה נכונה תניב תוצאות טובות, ומענה מקצועי לאורך זמן.

בבתים פרטיים ניתן יהיה להקים גם מעלון חיצוני, שישמש כמעלית קטנה לנשיאה. בהתאם לגודל המבנה ולכמות המדרגות, בוחרים את הסוג שיניב פתרון עבור בעלי מוגבלות.

שיפור איכות החיים

מעלון לנכים מותקן בבתי עסק, בתים פרטיים, מקומות בילוי ועוד, במטרה להנגיש אותם לציבור שאינו יכול להתנייד עצמאית. לצערנו, יש לא מעט מקומות בהם לא מותקנת מעלית, או מקרים בהם היא מושבתת למטרות תחזוקה או מטעמי תקלות. שימוש בפריט זה המותקן בדרכים שונות, יאפשר שיפור משמעותי באיכות החיים.

סוגי מעלונים

להלן מספר סוגים של מעלונים המיועדים לבעלי מוגבלויות:

  • מעלוני משטח אנכיים – מותקנים בעיקר במבנים ציבוריים ובמרכזים מסחריים. ההתקנה אינה דומה למעלית רגילה, מכיוון שאינה מצריכה בניה של פיר.
  • מעלוני משטח ביתיים למדרגות ישרות – מותקנים על המעקה המצוי בצד המדרגות. באמצעות מסילה הפועלת בלחיצת כפתור, ניתן להגיע מהקומה התחתונה לעליונה מבלי לרדת מהכיסא. את הדגם ניתן להשיג שהוא מותאם למדרגות מעוקלות.
  • מעלון כיסא– פתרון ייחודי זה מספק מענה עבור בעלי מוגבלויות, ומי שמתקשה בעליית מדרגות. מדובר על מתקן המוצמד למסילה שליד גרם המדרגות. בשונה ממעלוני משטח ביתיים, כאן מדובר במתקן המספק כיסא, ויש צורך לעבור אליו במידה ומתניידים על גבי כיסא גלגלים. ניתן לקבל דגם המתאים למדרגות מעוקלות, וזאת בהתאם לצורך.

להרגיש שייכים בכל מקום

מעלון לנכים מספק תחושת שייכות לאוכלוסייה, שאינה נמצאת ביישור קו עם הכלל באופן תמידי. סיפוק פתרון ייחודי זה, עשוי לאפשר למקומות רבים לספק גישה נוחה עבורם. מודעות גבוהה שקיימת בציבור, אפשרה התקנת מתקנים אלו במקומות רבים ובכך הקלה באופן מידי על בעלי מוגבלויות רבים.

בניינים בהם לא מותקנת מעלית, ובתים פרטיים עמוסי מדרגות, מצריכים שימוש במתקנים אלו במידה ומתגוררים בהם בעלי מוגבלויות. לעיתים אדם בריא הופך למוגבל ברגע, ומציאת הדרך לסייע לו הייתה ועודנה מבורכת.