מרפאת שיניים פרטית או ציבורית?

לפני שנצלול למעמקי הדברים, נשאל אתכם שאלה פשוטה : האם יש בינכם מישהו שבאמת אוהב לבקר אצל רופא השיניים? בוודאי שאין מתנדבים. אבל מה עושים אם בכל אופן אתם חייבים להגיע אליו, האם תבחרו באופציה של מרפאת שיניים פרטית או מרפאת שיניים ציבורית ? בכדי לעזור לכם בהחלטה הכנו לכם פרמטרים שחשובים בבחירת מרפאת שיניים

היכן טיפולי השיניים איכותיים יותר?

פרמטר חשוב ביותר הוא איכות הטיפול, כאשר אנו קובעים תור לטיפול שיניים – אנו רוצים לפתור את הבעיה בצורה המהירה ביותר, איכותית ביותר וכמובן ללא כאבים. במקרים רבים ברפואה הפרטית יש ציוד מתקדם יותר מהרפואה הציבורית בכדי להעניק טיפול מקצועי למטופלים. מרפאות שיניים הפרטיות יודעות שבכל רגע נתון תיתכן "נדידה" של לקוחות, ועל כן עליהן להתאמץ הרבה יותר.

מיקום מרפאת השיניים

זה לא סימפטי להיות מוגבלים באזור המגורים. כאשר אנו פונים למרפאת שיניים אנו רוצים שזה יהיה קרוב אל ביתנו, על מנת לא לבזבז זמן על נסיעה לטיפול עצמו. במידה ואתם גרים במושב או בפריפריה פרמטר המיקום חשוב מאוד וזאת משום שהפריסה של מרפאות שיניים באזורים אלה נמוכה יותר. בפרמטר זה תלוי מקום מגוריכם ומרפאות השיניים הסובבות – מה ישגזול מכם הכי פחות זמן. בין אם זה מרפאה פרטית או ציבורית, אף אחד לא רוצה לבזבז שעה נסיעה רק בשביל להגיע אל המרפאה.

זמינות – איך אתם עם חצי שנה המתנה?

כשמדובר בפרמטר של זמינות לצערנו כאן התשובה היא חד משמעית – מרפאת שיניים פרטית טובה יותר משמעותית ממרפאת שיניים ציבורית. לדוגמה, מרפאה ציבורית בראש העין היא מרפאה ציבורית אליה מגיעים מטופלים מיישובים סמוכים. דבר הגורם לעומס תור ובכך שעבור תור לשיננית תאלצו להמתין לעיתים כחצי שנה. לכן לטיפולים דחופים יותר מומלץ לפנות אל הרפואה הפרטית.

ה-שאלה: מחיר מרפאות שיניים פרטיות מול ציבוריות

 הפרמטר הכי חשוב וללא ספק שאלת השאלות – מה המחיר? אז ככה כמו כל טיפול פרטי, ברור מאליו כי שירותי מרפאת שיניים פרטית מתומחרים יותר גבוה מאשר שירותי מרפאת שיניים ציבורית. אבל, התשלום שגובה מרפאת שיניים הפרטית מגובה בשירות יותר אישי ואיכותי. תוך כדי הבטחה של קבלת טיפול יסודי, אף במידה ותגיעו רק לטיפול של שיננית. כחלק מן התמחור מביאים בחשבון את הטכנולוגיה היותר מתקדמת, שבה עושה שימוש מרפאת השיניים הפרטית. על היחס האישי, ועל הזמינות, שאין ניתן להתעלם ממנה.
יחד עם זאת, הצרכן הישראלי מחושב. והרבה פעמים הבחירה שלו תהיה דווקא מרפאת השיניים הציבורית – בגלל הפרמטר הזה, גם במחיר של טיפול פחות איכותי.

בסופו של דבר, אלו הם הפרמטרים הקריטיים בבחירה של מרפאת שיניים. לכל מרפאה היתרונות והחסרונות שלה. הבחירה של כל אדם היא אינדיבידואלית בהתאם לפרמטרים הללו ועל מה הוא מוכן להתגמש ועל מה לא.