בעיה בזוגיות

ניהול רפואי אישי – יתרונות וחסרונות

אנו שומעים עוד ועוד על ניהול רפואי אישי ולא תמיד מבינים במה מדובר. זה הזמן להבין מה זה בדיוק, למי זה טוב, מה היתרונות וגם מה החסרונות. אולי הניהול הזה יהיה מה שישפר משמעותית את איכו תחייכם ואולי אפילו את הבריאות שלכם וזה הזמן לשקול זאת היטב.

הכול נובע מהבנה אפסית של האדם הממוצע

אנשים רבים סובלים מבעיות בריאותיות שלעתים יכולות להיות חמורות ואף להשליך על איכות חייהם ושגרתם הרגילה, והידע שלהם לגבי המחלה שפוקדת אותם קטן מאוד. הם לא יודעים מה הם צריכים לעשות, למי לפנות, עם מי ניתן להתייעץ ומה הסדר שבו הדברים צריכים לקרות, הם לא מבינים מה מגיע להם ומה לא, וכול הדברים האלו יוצרים מצב של ערפל גדול מאוד שרק גורע עוד יותר מאיכות החיים ולמעשה מבריאותו של אותו אדם. ניהול רפואי אישי נובע מהבעיה הזו, שאנשים לא יודעים הרבה לגבי אותה מחלה או אותו מצב בריאותי בו הם נמצאים.

מה זה ניהול רפואי אישי?

לכל אחד יש את הרופא שלו בבית החולים בין אם מדובר ברפואה בפרטית או הציבורית, אך בסופו של דבר מדובר בשירות שרחוק מאוד מלהיות אישי ומועיל. ניהול אישי מתבצע באופן פרטי על ידי חברה חיצונית ונותן לכם מענה לגבי כל הדברים אתם צריכים לדעת לא רק לגבי מחלה מסוימת שפוקדת אתכם אלא באופן כללי על בריאותכם לפי מצבכם. ברוב המקרים מי שנעזר במצבים אלו הם אנשים מבוגרים או אנשים שסובלים ממחלה כרונית שכוללת בתוכה זכויות רבות שלא תמיד מנוצלות, בגלל חוסר ידע, והרבה טיפולים שמחייבים ניהול נוח, מקצועי ואישי יותר.

מה היתרונות בניהול רפואי אישי?

  • ניהול רפואי אישי נותן לכם מענה נוח וזמין יותר. כולנו מכירים את המצבים האלו בהם היינו הרבה יותר רגועים אם היה לנו רופא נגיש לשאול אותו שאלות, אל זה בדיוק מה שניהול רפואי אישי מאפשר לכם. יש גוף אחד שמרכז עבורכם את כל הטיפול במחלה מסוימת ואתם יכולים לשאול מה שאתם רוצים מתי שאתם רוצים בזמינות הרבה יותר גבוהה ושירות הרבה יותר אישי.
  • עוד יתרון משמעותי של ניהול רפואי אישי הוא עזרה בכמה מישורים. הרופא בבית החולי אולי יכול לעזור לכם במישור המקצועי אך הוא ללא ספק לא יוכל לעזור לכם במה שקשור לקצבאות שמגיעות לכם או בתביעות משפטיות. ניהול רפואי אישי מציע לכם עזרה גם בצד המשפטי שהופל להיות אחד הקריטיים ביותר שיש.

מה החיסרון בניהול מסוג זה?

אחד החסרונות היחידים אך הבולטים ביותר שיש הוא כמובן המחיר. השירות הזה עולה כסף ולא כל אחד יכול לשלם עליו ולכן ייתכן ונוצר פער שיהיה קשה מאוד לסגור בין מצבם הבריאותי והכלכלי של מטופלים שונים ברחבי הארץ.