ניקוי רעלים ביתי – כך תעשו את זה נכון

זה שבגוף שלנו יש הרבה מאוד "ג'אנק" – זה בכלל לא סוד. זה שיש היום הרבה מאוד שיטות שמבטיחות "ניקוי רעלים" מלא והרגשה הרבה יותר טובה אחריו – גם זה לא סוד. אבל – יש שיטות ויש שיטות – יותר מוצלחות וגם פחות, ולא תמיד אפשר לדעת באיזו מהן לבחור – אם בכלל. אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר בדברים, ולהסביר בצורה טובה יותר את מה שצריך לדעת על ניקוי רעלים.

מהו בעצם ניקוי רעלים?

כשמדברים על ניקוי רעלים מתכוונים לכך, שמכיוון שבחיי היום-יום שלנו הגוף שלנו צריך להתמודד עם הרבה מאוד רעלים שנכנסים עליו מהמזון המעובד שאנחנו צורכים, מהקרמים שאנחנו מורחים עלינו ואפילו כך סתם מהאוויר. רעלים, כשמם כן הם, עלולים לפגוע בתפקוד התקין של גופנו, ואף לגרום למחלות, ולכן חשוב מאוד לדאוג לכך שהם יתנקו ממנו בצורה האופטימלית ביותר.

ניקוי רעלים טבעי

אמנם, הגוף שלנו עובד בדרך כלל כמו מכונה משומנת, ויש לו את כל המנגנונים שמאפשרים לו לנקות רעלים, אולם אם נכנסים רעלים בכמות גבוהה מדיי, וזה קורה בעידן שבו אנחנו חיים, הגוף לא תמיד מצליח להתמודד איתם ולנקות את כולם, וחלק מהם נשארים בגוף ויכולים לגרום לנזקים. למעשה, אם נשארים הרבה רעלים בגוף למשך הרבה זמן, הדבר יכול להתבטא בשורה ארוכה של מצבים ומחלות, לרבות כאבי ראש, עייפות, קושי להתרכז, בעיות זיכרון ואף מחלות קשות כמו אלצהיימר, דלקת פרקים, פרקינסון, סרטן וסיכוי מוגבר לפתח מחלות לב.

בדיוק בגלל העובדה שהגוף שלנו לא תמיד מצליח להתמודד עם הכמות הגדולה של הרעלים שנכנסים אליו למרות שיש לו חילוף חומרים טבעי תקין ביותר (אגב – גם בזמן תהליך חילוף החומרים יכולים להיווצר בגוף רעלים – כתוצר לוואי פחות רצוי אבל מאוד מצוי), מומלץ לבצע מדי פעם ניקוי רעלים ביתי.

מהו ניקוי רעלים ביתי?

כשמו כן הוא – ניקוי רעלים שעושים לבד בבית, בלי לצאת לסדנאות של צומות מיצים וכדומה. אמנם קשה יותר לעמוד בדרישות של פרויקט כזה כשנמצאים בבית, כי הפיתויים גדולים ורבים מדיי, אולם אם מחליטים שזה מה שרוצים לעשות ושמים לנגד העיניים את המטרה לנקות את הגוף – זה בהחלט אפשרי.

הפרויקט המיוחד הזה מבוסס על הפחתת הקלוריות שצורכים וביסוס התזונה על ירקות ופירות שמספקים לגוף את הוויטמינים ואת המינרלים שהוא באמת צריך. כדי להשיג תוצאות אמיתיות, כדאי להרגיל את הגוף לתזונה החדשה באמצעות תוכנית שלושת השלבים:

שלב ראשון – להחליט על יום מסוים בשבוע שבו עושים ניקוי רעלים ביתי, ולמשך מספר שבועות לאכול באותו יום רק פירות וירקות טריים. אם תרצו בארוחת הערב משהו חם – אפשר לאכול ברוקולי מאודה או מרק ירקות. אם רעבים אפשר להעשיר את התפריט בשקדים, אגוזים או טחינה, אבל כדאי לקחת בחשבון שיעילות הניקוי תפחת – כי אלה מכילים הרבה שומן וחלבון, שמאטים את קצב ניקוי הרעלים.

שלב שני – לאחר שעוברים מספר שבועות שבהם מבצעים את ניקוי הרעלים הביתי יום בשבוע, עוברים ליומיים בשבוע, שחשוב שיהיו צמודים. התפריט צריך להיות פירות עד ארוחת הצהריים, בארוחת הצהריים סלט ירקות שכולל גם נבטים ירוקים ונבטי קטניות (עדשים מונבטים, שעועית מש מונבטת) ומתובל בשתי כפות של שמן זית או במעט אבוקדו, ובארוחת הערב מרק ירקות עשיר (רצוי כזה שלא כולל תפוח אדמה) וסלט ירקות. אם אתם מרגישים סחרחורת או כאבי ראש – הוסיפו לתפריט טחינה או שקדים, שיאטו את קצב ניקוי הרעלים ויאפשרו לגוף להסתגל לתהליך בצורה הדרגתית.

שלב שלישי – בשלב השלישי של התוכנית עושים את אותו דבר כמו בשלב השני – רק למשך ארבעה או חמישה ימים רצופים. זהו תהליך ניקוי הרעלים המלא, שבאמת מסייע לגוף להיפטר מכל מה שהוא לא צריך, ולהגיע לקו הסיום כשהוא נקי לגמרי מרעלים ומספק לכם הרגשה יותר טובה.

לסיכום:

ניקוי רעלים ביתי הוא בהחלט אפשרי, אם יש לכם משמעת עצמית ואם אתם יודעים לזהות את האיתותים שגופכם שולח לכם. אז אם אתם רוצים להרגיש יותר טוב ולהיות ממש כמו חדשים, התחילו בתוכנית שלושת השלבים, ואם תצליחו – אין ספק שתהיו מרוצים. אם אתם רואים שאתם לא מצליחים לעשות את זה לבד בגלל כל הפיתויים שיש בבית, תוכלו תמיד להצטרף לקבוצת ניקוי רעלים, שם יסייעו לכם לעשות את זה כמו שצריך. בהצלחה!