ניתוח שתל שבלול

בעיות שמיעהיכולת השמיעה של האדם ושל בעלי חיים בכלל, מבוססת על מנגנון מורכב, הכולל בתוכו שורה של אלמנטים שלכל אחד תפקיד משלו. אפרכסת האוזן אמורה לרכז את הצלילים המגיעים מן הסביבה ולמקד אותם, עור התוף אמור לקלוט את הצלילים כמעין ממברנה, עצמות השמיעה אמורות להעביר את רטט הממברנה הלאה, וכך גם שערות האוזן שממלאות את תפקידן ממש לפני המרת הצלילים לאותות חשמליים המפוענחים במוח. בקרב אנשים רבים הסובלים מלקות שמיעה, מתגלה כי מכשירי השמיעה הבסיסיים אינם מסייעים, ובמקרה כזה ניתן לבצע ניתוח שתל שבלול.

שתל שבלול אלקטרוני, המיועד להחליף פונקציות לקויות במערכת השמיעה

שתל השבלול הוא למעשה שתל אלקטרוני המושתל בתוך האוזן הפנימית, ומיועד לעקוף את תאי השיער הפגועים ולהעביר את האותות החשמליים לסיבי עצב השמע. אותות חשמליים אלה מגיעים בסופו של דבר אל המוח ומתורגמים לשמיעה. שתל זה אינו יכול לייצר את אותה רמת דיוק ורזולוציה של תאי השיער, ולכן אינו מחזיר שמיעה בצורה מלאה על כל מגוון התדרים ובצורה מדוייקת לחלוטין. יחד עם זאת, עבור אנשים שאינם מסוגלים לשמוע גם באמצעות מכשירי שמיעה, ניתוח שתל השבלול היא אופציה מצויינת, שיכולה להחזיר אותם לתפקוד כמעט מלא.

טיפול מתקדם, מבוסס על טכנולוגיה מתקדמת וחייב להתבצע על בסיס ידע מתקדם

שתל השבלול הוא טיפול המבוסס על טכנולוגיה מתקדמת ודורש רמת מקצועיות גבוהה מאוד של הגורם המטפל. טיפול זה אינו מוצע בכל מרפאת אף אוזן גרון, ובחירת מקום עריכת הניתוח חייבת להיות מבוססת על בחינה מעמיקה, בעיקר של חוות דעת מקצועיות. Icent מרכז אף אוזן גרון ניתוחי ראש וצוואר הוא מרכז רפואי המציע את השירות של ניתוח שתל השבלול, ונחשב לאחד המומחים בישראל בתחום זה. במקום פועלים רופאי אף אוזן גרון מן השורה הראשונה, בשיתוף פעולה עם רופאים כירורגים ומרדימים מקצועיים, המבצעים את הניתוח בתנאי ניתוח מלאים.

תהליך טיפול מקיף מקצה לקצה, גם לאחר סיום הניתוח ולאורך תהליך השיקום

חלק מרכזי בתהליך הטיפול באמצעות שתל השבלול הוא החלק של ההחלמה, ובהיבט זה בהחלט ישנה חשיבות לתפקיד שממלא הגורם המטפל. Icent מרכז אף אוזן גרון ניתוחי ראש וצוואר מעמיד לרשות המטופלים, צוות מקצועי מלא המלווה את המטופל, לפני, במהלך ולאחר הניתוח, לרבות תרגול פענוח אותות השמע ותמיכה נפשית על פי הצורך. בטיפולים דומים שנעשו עד כה, נתגלה כי שלב זה של הטיפול הוא שלב מכריע שיכול להשפיע על מידת הערך שיפיק המטופל מהניתוח המורכב, וזהו בהחלט עוד פרמטר שאתם רוצים לקחת בחשבון בבחירת המקום בו תערכו את הניתוח. ככלל, מומלץ להתייעץ עם רופא אף אוזן גרון בקופת החולים, לקבל את כל המידע הדרוש לכם ולקבל את ההחלטה המתאימה לכם ממקום של בטחון וידע.