פציעות אפשריות שקורות בבית וכיצד ניתן להימנע מהן

הבית שלנו מלא באפשרויות פציעה שמעמידות אותנו בסיכון

בין אם מדובר בקבלת כוויה ממחבת או קבלת מכה מארון, הבית שלנו מלא בחפצים אשר יכולים לגרום לנו לפציעות, חלקן משמעותיות יותר וחלקן פחות. כאשר מדובר בפציעות רציניות, חשוב לדעת כיצד להימנע מהן ומה ניתן לעשות בכדי למזער את הסיכון.

 

אז אילו פציעות אפשריות קורות בבית וכיצד ניתן להימנע מהן?

  • התחשמלות: ביתנו מלא במכשירים חשמליים גדולים המונחים על הרצפה ומעמידים אותנו בסכנת התחשמלות כגון המקרר, מכונת הכביסה, המייבש, המדיח ועוד. מכשירים אלה עלולים להירטב בעת שטיפת הרצפות, ולהעביר זרם חשמלי לאלו העומדים על הרצפה. בנוסף, כבלי החשמל של מכשירים אלה לעיתים קרובות נגישים וחשופים, ועלולים להעמיד ילדים בסכנה. בכדי להימנע מהתחשמלות, ניתן לקשור את כבלי החשמל של המכונות בעזרת אזיקון, ולחברם היטב למכונה עצמה. בנוסף, מומלץ שלא לשטוף בסביבתם עם מים רבים, וכן לשטוף כאשר אנו נועלים נעלי גומי בלבד, אשר אינן מוליכות חשמל.
  • פציעה משער חשמלי: שערים חשמליים מסייעים לנו רבות בחיי היומיום, אולם עלולים גם לפצוע אותנו במידה ומתנהלים לא נכון בסביבתם. שער חשמלי עלול להיסגר עלינו או על ילד המשחק בסביבתו, וכן לעיתים אף נתפסים דברים במסילת השער אשר עלולים להיקרע או להישבר. בכדי להימנע מפציעות הקשורות לשער חשמלי ניתן להתקין שער עם מנגנון המרגיש לחץ או בעל חיישן תנועה, אשר אינו נסגר במידה ואדם עומד מולו. בנוסף, חשוב להקפיד על פתיחת וסגירת השער מרחוק במידת האפשר, וכן על התראת שאר בני הבית במידה ואנו פותחים את השער, בכדי שידעו שלא להתקרב אליו.
  • פציעות ממגירות: אחת הפציעות הנפוצות ביותר בבית הינה פציעה המתרחשת בשל סגירה של מגרות על אצבעות. פציעה זו נפוצה בעיקר אצל ילדים, אשר אינם שמים לב לדרך בה הם סוגרים את המגירה. בכדי להימנע מפציעה זו, ניתן להתקין שני מנגנונים- האחד הינו "סגירת ילדים", אשר מאפשר סגירה של המגירה רק עם הרמה קלה שלה, כך שילדים אינם יכולים לעשות זאת בקלות. המנגנון השני הינה מנגנון בולם, אשר מאט את סגירת המגירה בסנטימטרים האחרונים, כך שהיא אינה נטרקת ולא תגרום לפציעה משמעותית.
  • נפילה במדרגות: המדרגות עלולות לפצוע כל אחד בבית, ונפילה במדרגות עלולה להיות כואבת ביותר. ההגנה הטובה ביותר מפני נפילה במדרגות הינה כמובן התקנת מעקה, אשר מסייע בעליה וירידה בהן, וכן התקנת שער למדרגות כאשר מדובר בבית בו מתגוררים ילדים קטנים.

חשוב להיות מודעים לסכנות בבית ולדעת כיצד להימנע מהן

הבית משרת אותנו היטב, אולם אנו עלולים לסבול מפציעות שונות המתרחשות בו. לשמחתנו, ישנן כיום אפשרויות רבות למזעור הסכנה והזנק, כך שאנו יכולים ליצור בקלות סביבה בטוחה יותר עבורנו ועבור בני ביתנו.

שער חשמלי