פתרון מקיף לטיפולי שורש לילדים

טיפולי שורש לילדים הם טיפולי שורש ככל טיפול שורש אחר. יחד עם זאת, טיפולים אלה דורשים רמה גבוהה של מיומנות, ואף התמחות בטיפול בילדים. התמחות זו נדרשת הן בהיבט הפסיכולוגי של הטיפול והן בהיבט המקצועי/ טכני. ברמה הבסיסית ביותר, מדובר בשיניים קטנות יותר ועדינות יותר מאשר שיניים של אדם מבוגר, ובהתאם לכך הטיפול יתבצע בצורה עדינה ומדוייקת יותר ובאמצעות אמצעים המתאימים יותר לתעלת שן צרה וקצרה יותר.

טיפול בשן חלב או שן קבועה

בנוסף לכך, טיפולי שורש לילדים חייבים לקחת בחשבון את שאלת האסתטיקה לאורך חייו של המטופל. כאשר מדובר בטיפול שורש בשן חלב, וישנם מקרים לא מעטים בהם אכן נדרש טיפול כזה, נושא האסתטיקה אינו רלוונטי, שכן השן צפויה ליפול ולהתחלף בשן קבועה. יחד עם זאת, כאשר מדובר בשן קבועה, ישנה חשיבות רבה לביצוע הטיפול בצורה המדוייקת ביותר, תוך פגיעה מינימלית בשן ומתן הגנה מיטבית באמצעות כתר מתאים, הן לשמירה והגנה על השן והן ליצירת האסתטיקה הנדרשת.רופא שיניים

טיפול נכון בילדים, גם בהיבט הפסיכולוגי והבינאישי

בנוסף להיבטים מקצועיים אלה, קיים גם ההיבט הפסיכולוגי של טיפול בילדים. ילדים נוטים להירתע מאוד מהמחשבה על טיפול באמצעות מכשירים בתוך פיהם מבלי שיש להם שליטה על כך. החיבור של מחשבה זו עם הכאב שבדרך כלל מקדים את הטיפול הופכים את התחום של טיפולי שורש לילדים וטיפולי שיניים בכלל אצל ילדים, לנושא מאוד מאתגר, הדורש מהרופא המטפל ליישם את הגישה הבינאישית המתאימה כדי להרגיע את הילד ולהוביל אותו למצב של מוכנות לקבלת הטיפול. ואכן, לא כל רופאי השיניים מוכנים לטפל בילדים, והמצב נעשה עוד מגביל יותר כאשר מדובר בטיפול בילדים מתחת לגיל 4.

יישום מקצועי של חומרים ואמצעים ייעודיים להפחתת כאב

טיפולי שיניים בילדים מחייבים גם שימוש נכון ומדוייק באמצעים להפחתת כאב, ובהם הרדמה מקומית לאחר יישום חומר טשטוש, וכן שימוש בגז צחוק שנועד לטשטש את הילד ולאפשר טיפול חלק ונטול כאבים והתנגדות. מן הסתם, לא מדובר בתחום מורכב עבור רופא שיניים, אך בתהליך העבודה השוטף של רופאי שיניים לאורך שנים, נוצרת התמחות ונוצרים הרגלים, ולכן בהחלט ישנה חשיבות לקבלת הטיפול אצל רופא המתמחה הן במתן טיפולי שיניים לילדים, והן בתחום של טיפולי שורש לילדים. רופאי שיניים המעניקים טיפולי שיניים לילדים מתמחים בדרך כלל בכל סוגי הטיפולים לרבות טיפולי שורש.