צרידות ממושכת אצל ילדים

צרידות אצל ילדים, כמו גם אצל מבוגרים, הוא מצב טבעי שיכול לנבוע משורה של סיבות, החל מאימוץ יתר של מיתרי הקול ועד דלקת זמנית באזור הגרון. יחד עם זאת, צרידות ממושכת היא כבר עניין שצריך להדליק נורה אדומה, ולשלוח אותנו אל הרופא כדי לבדוק בדיוק את הסיבה לצרידות ואת האופן בו ניתן לטפל בה. ככלל, צרידות הוא מצב של פגיעה שולית באזור מיתרי הקול, ולכן חזרת הקול למצב נורמלי אינה אמורה לקחת יותר ממספר ימים לכל היותר. במהלך ימים אלה עובר האזור תהליך ריפוי טבעי, המחייב גם מנוחה, ואין כל צורך בהתערבות חיצונית.צרידות אצל ילדים

אורח חיים דינמי המייצר יותר מצבי צרידות אצל ילדים

צרידות אצל ילדים היא גם תופעה בולטת הרבה יותר מאשר צרידות אצל מבוגרים, ולו בגלל אורח החיים הדינמי שחווים ילדים, ובו הם מרבים להרים את קולם, בין שבמסגרת משחקי חברה ובין שבמסגרת פעילות חברתית רעשנית כמו טיול שנתי או עידוד קבוצת ספורט. כמבוגרים, אנו כבר יכולים להרגיש מתי נוצר עומס חריג על מיתרי הקול ולהגביל את הפעילות שתוביל לאחר מכן לצרידות. מהסיבה הזאת, לא כל מצב של צרידות אצל ילדים צריך לעורר דאגה, ולמעשה ברובם המכריע של המקרים אין כל מקום לדאגה, והמצב אמור לחזור לקדמותו בתוך זמן קצר.

צרידות הנמשכת יותר ממספר ימים, וללא סיבה סבירה

יחד עם זאת, כאשר הצרידות נמשכת יותר ממספר ימים, ובעיקר כאשר אין כל סיבה נראית לעין שבגינה הייתה הצרידות אמורה להופיע, זהו בהחלט סימן שמחייב בדיקה מעמיקה יותר לבדיקת סיבת הצרידות. צרידות זו יכולה להופיע בעקבות דלקת חריפה, פציעה של מיתרי הקול, מחלות רקע מגוונות ואפילו סרטן הגרון. כמעט בכל המקרים, ישנה חשיבות רבה לזיהוי מוקדם של הבעיה ולהענקת הטיפול הנדרש, ולכן אם נראה לכם שהצרידות נמשכת קצת יותר מדי זמן ללא סיבה סבירה, מומלץ מאוד להביא את הילד לרופא.

מומלץ להגיע לבדיקה מקצועית אצל רופא מומחה

בקרב מבוגרים, אחת הסיבות המרכזיות להיווצרות צרידות ממושכת היא עישון. הצרידות הולכת ומתפתחת לאיטה ולרוב אנו כלל לא מרגישים בשינוי בקול שלנו, רק כאשר הוא כבר מאוד נחלש ואנשים מתחילים להעיר לנו על כך. גם מבוגרים העוסקים בעבודות כמו הוראה, זימרה וכדומה, עשויים להיתקל בצרידות נורמלית מעת לעת, שעלולה להצטבר ולהוביל לפגיעה יותר מהותית בהמשך הדרך. בכל מקרה כזה, מומלץ להגיע לרופא ולבחון את אפשרויות הטיפול הזמינות.

לפרטים נוספים על צרידות בקרב ילדים אתם מוזמנים לבקר באתר http://icent.co.il/