שומן טרנס מזיק!

בחודש יוני 2015 קבע ה-FDA – מינהל המזון והתרופות האמריקני, כי על כל יצרניות המזון בארה"ב להסיר את שומני הטראנס מכל מוצרי המזון שהן מייצרות בתוך שלוש שנים בדיוק. קביעה זאת מסתמכת על קבלת ההוכחה למה שעד עכשיו היה בגדר הנחה – שומן הטראנס עלול לגרום נזק בלתי הפיך לבריאות האדם.

הנזקים של שומן הטראנס

החלטת ה-FDA לא הגיע משום מקום. הכתובת כבר היתה על הקיר הרבה זמן, אבל לא היתה חותמת ברורה ומוחלטת שהפכה את החשד לקביעה. אבל, לאחרונה בוצע מחקר רחב היקף, שלפיו שמנים מסוג PHO, שהינם המקור העיקרי לייצור שומני טראנס, עלולים לפגוע בבריאות האדם. הפגיעה העיקרית של שומנים אלה היא הגברת הסיכון לחלות במחלות לב וכלי דם, שיכולים לא רק לפגוע מאוד באיכות החיים, אלא גם לגרום לסיומם.

מה קרה עד עכשיו?

ההודעה של ה-FDA לא ממש הפתיעה, בטח ובטח שלא את האנשים שתזונתם מבוססת על אוכל בריא. כפי האמור לעיל, הכתובת היתה על הקיר, ולאנשים כבר היה ברור ששומן הטראנס מזיק לבריאותם. ההוכחה הטובה ביותר לכך היא, שבין השנים 2003 ו- 2012 ירדה צריכת המוצרים שמכילים שומן טראנס בכ-78%. אפשר בהחלט להגיד גם, שהצניחה הגדולה ביותר היתה בתקופה שמשנת 2006 והלאה, שכן בשנה זו נדרשו יצרניות המזון בארה"ב לפרסם בגלוי את כמויות המרכיבים שנמצאים במוצרי המזון שהן מייצרות. כתוצאה מכך אנשים קנו פחות את המוצרים שמכילים הרבה שומן טראנס, והחברות היו צריכות למצוא פתרונות שיאפשרו להן לייצר מוצרים טעימים, עם הרבה פחות שומן כזה.

אז מה בעצם עושה שומן הטראנס?

כנראה שעדיף לשאול מה הוא לא עושה… כי הוא מעלה את הכולסטרול הרע, מוריד את הכולסטרול הטוב, גורם להתפתחות של תנגודת אינסולין ובאופן כללי מגדיל את הסיכוי לקבל התקף לב – ללא קשר לגיל.

ומה קורה בישראל?

כל האמור לעיל לגבי הורדת המוצרים שמכילים שומן טראנס מהמדפים נכונים כרגע רק לארה"ב, אבל גם בישראל יש בהחלט התעוררות בנושא. החל מה-1 באפריל 2014 מחויבות כל יצרניות המזון בישראל לסמן את תכולת השומנים במוצרים שלהן, כשעל כל מוצר מזון שמכיל מעל 2 אחוזי שומן, חייב להיות ציון כמות של כל סוגי השומנים.

יכול מאוד להיות, שבעקבות החוק שמיושם עכשיו בארה"ב, יחליטו להוריד את המוצרים שמכילים שומן טראנס מהמדפים גם בישראל, או לחלופין, שהמחאה תתחיל מהציבור שפשוט לא ירכוש אותם. בין כך ובין כך, יצרניות המזון תהיינה חייבות לחפש תחליפים שיאפשר להן לייצר מוצרי מזון הרבה יותר בריאים, כי על זה כבר אין בכלל ויכוח: שומן טראנס מזיק.