איכות הסביבה

שומרים על הבריאות ואיכות הסביבה

תחום איכות הסביבה עוסק בכל הקשור יחסי הגומלין בין האדם לבין אותה סביבה בה הוא חי. אם בעבר, המודעות בכל הקשור אל חשיבות השמירה על איכות הסביבה הייתה נמוכה, כיום קיימת מודעות גבוהה למדי בכל הקשור אל שמירה ותרומה לאיכות הסביבה, דבר הבא לידי ביטוי בכל מיני פעולות אותן מבצעים.

פונים אל החברות הנכונות

בדיוק כמו שרוב האנשים מודעים לכך ששמירה על אורח חיים נכון, תמיד תכלול תזונה נכונה, פעילות ספורטיבית קבועה, הורדת מתחים ופנייה אל רופא אורולוג או כל רופא מומחה אחר במקרה של בעיה, כך גם יחידים, עסקים ותעשיינים פונים אל חברות חיצוניות שמספקות פתרונות מתקדמים בתחום איכות הסביבה על מנת שאלו תעזורנה להם בכל הקשור אל שמירה על איכות הסביבה. דבר שיבוא לידי ביטוי בטיפול באותה פסולת אותה המפעל מייצר, הפחתה של רמות הזיהום וניטור של רמות הזיהום לאורך כל השנה, אימוץ תקני סביבה, השקעה בסוגי ציוד שונים שיעזרו למנוע היווצרות של זיהומים ויעזרו בשיפור ההשפעה הסביבתית, הקמה של מערכת ניהול סביבתית ועוד.

שמירה על הסביבה – בסקטור העסקי

שמירה על איכות האוויר – המטרה כאן היא לנקוט בכל מיני פעולות שונות שעיקרן הגנה על האקלים ועל איכות הסביבה. דבר אותו ניתן ליישם על ידי ניטור של זיהום האוויר, הפחתה או מניעה לחלוטין של פליטת גזים וכל מיני חלקיקים מזהמים לאטמוספרה.
שפכים – תחזוקת כל המערכות שעיקרן ניטור של השפכים וטיפול בהם, צמצום בכמויות החומרים המצויים בשפכים וכמות השפכים ואיסוף והובלה של כל השפכים.
קרינה – ניטור קבוע של קרינה ועל ידי כך הגנה על הסביבה מפני קרינה, טיפול נכון ובטוח (דבר הכולל שינוע) של פסולת רדיואקטיבית.
פסולת – כל הקשור אל טיפול בפסולת מסוכנת ולא מסוכנת על ידי מניעת היווצרתה, הפחתה של כמויות פסולת, איסוף והובלה של הפסולת למקומות מוגדרים וכן סילוק הפסולת.
רעש- דבר שכולל גם רעש וגם זעזועים. כאן חשוב לדאוג להפחתה של מקור הרעש והזעזוע, בידוד של מקורות אלו וניטורם.
מי תהום וקרקע- המטרה היא להגן על הקרקע מפני מצב בו חודרים אליה חומרים מזהמים, דבר שכולל גם הגנה על המים מפני חדירה של מקורות מזהמים. בנוסף, חשוב לטהר קרקע או מקור מים מזוהמים ולבצע כל העת פעולות ניטור של אלו.
חי צומח – נקיטת פעולות שעיקרן הגנה על בתי גידול, אתרים היסטוריים, מינים ועוד.

לסיכום, נכון להיום יש טכנולוגיה וציוד משוכלל באמצעותם ניתן לטפל במצבים בהם נתגלה זיהום, למדוד את רמת הזיהום ולבצע בקרה כאשר המטרה העיקרית היא שמירה על הסביבה. מסיבה זו רבים בתעשייה פונים אל חברות ניהול ואחזקה בתחום איכות הסביבה וזאת על מנת שאלו יציעו ויספקו להם את הפתרונות המתקדמים הטובים בתחום איכות הסביבה.