פצעים בפה

3 מיתוסים שגויים על פצעים בפה

רבים מהאוכלוסייה סובלים מפצעים פה, המכונים גם אפטות, על בסיס קבוע

כולנו מכירים את התופעה של הופעת פצע לבן או אדום בפה, המכונה אפטה, ואת גל השמועות והספקולציות המגיע אחרי הופעתו בנוגע לסיבת ההופעה שלו וכיצד ניתן לטפל בו בצורה הטובה ביותר. רוב המוסכמות בנושא זה, הינן דווקא שגויות, וכדאי ללמוד מה נכון ומה לא בכדי לדעת כיצד לטפל בפצעים בצורה הטובה ביותר.

הנה שלושה מיתוסים שגויים על פצעים בפה

  • מי מלח פותרים את הבעיה: רבים מאתנו כבר שמעו סבתא או דודה שהמליצה להם מיד עם הופעת הפצעים לגרגר מי מלח, ולראות איך בדרך פלא הם מחלימים תוך כמה שעות. אמנם מי מלח מסייעים בהקלה במקרים רפואיים רבים, זה לא אחד מהם. גרגור מי מלח על פצע בפה עלול לא רק לא לסייע לבעיה, אלא אף להחמיר אותה, היות והמלח גורם לצריבה מכאיבה ביותר בפצע הפתוח, אשר ממנה כל אחד ירצה להימנע.
  • לא לצחצח את האפטה: רבים נמנעים מצחצוח האפטה מתוך מחשבה שמברשת השיניים שלהם יכולה רק להזיק לפצע. אמנם טענה זו נשמעת הגיונית, אולם היא לא נכונה לחלוטין. בכדי לזרזר את החלמת הפצע, חשוב לשמור עליו נקי מחיידקים, והימנעות מצחצוח שיניים בסביבתו עושה בדיוק את הפעולה ההפוכה. אז מה ניתן לעשות? לא לצחצח את הפצע ישירות עם מברשת השיניים בעלת הסיבים הקשיחים, אלא עם הצד שנועד לניקוי הלשון אשר יפגע בו משמעותית פחות.
  • אפשר לעשות כוויה: רבים בוחרים לטפל בפצעים בפה בעזרת יצירת כוויה עליהם בעזרת כפית חמה או שתיית משקאות חמים. טיפול זה עלול לגרום לנזקים חמורים וכואבים הרבה יותר לפה, ולכן עדיף להימנע ממנו ולבחור בטיפולים עדינים יותר כגון שימוש במשחות שונות, אשר הינם גם יעילים הרבה יותר ממנו.

 

אם מתעלמים מהמיתוסים השגויים הללו, קל מאוד לטפל בפצעים בפה

כיום כבר לא קשה לטפל באפטות בפה, וכל שיש לעשות הוא להתעלם מתרופות הסבתא המוצעות לכם, לשמור על היגיינת הפה ולחכות שהפצע יעבור מעצמו, ובמידה ותרצו לזרז את התהליך תמיד תוכלו להשתמש במשחה.