רשלנות רפואית בהריון

תביעות רשלנות רפואית בהריון

 

רשלנות רפואית בהריון עלולה לגרום לנזקים קשים ביותר הן לעובר והן לאם

נשים רבות סובלות מבעיות בלידה אשר עלולות להוביל אף להפלת התינוק בשל רשלנות רפואית בהריון, אשר בגינה ניתן לתבוע. תביעות רשלנות רפואית בהיריון מתחלקות בגדול לשני סוגים, אשר כדאי להכיר במידה והנכם נמצאים במצב קשה זה של הגשת תביעה שכזו.

אז אילו סוגים של תביעות רשלנות רפואית בהריון קיימים?

  • תביעות אשר הביאו לחוסר אבחון או חוסר אבחון בזמן: תביעות אלו נוגעות למקרים בהם רשלנות רפואית בהריון הובילה לכך שלא אובחנה כלל או שלא אובחנה בזמן בעיה אשר במידה והייתה מאובחנת כנדרש ניתן היה לטפל בה. בעיות נפוצות שכאלה הינן פיגור גדילה תוך רחמי או מצוקה עוברית, והן ניתנות לטיפול יעיל בזמן ההיריון במידה והן מתגלות בזמן, בעוד שבמידה ואינן מתגלות כנדרש הן עלולות להוביל למומים חמורים בתינוק ואף להפלה. בתביעות מסוג זה יש להוכיח כי במידה והבעיה הייתה מטופלת בזמן הדבר היה מביא להולדת תינוק בריא ולא פגוע.
  • תביעות שנוגעות לבדיקות שבוצעו באופן רשלני: תביעות אלו נוגעות למקרים בהם הבדיקות עצמן בוצעו באופן רשלני או לא בוצעו כלל, והביאו לחוסר אבחנה של מום עוברי בסיסי. רשלנות רפואית בהיריון מסוג זה עלולה לבוא לידי ביטוי באי ביצוע סקירת מערכות, אי ביצוע בדיקות גנטיות וכדומה. תביעות מסוג זה מכונות תביעות של "הולדה בעוולה" ובהן נטען כי ללא הרשלנות הרפואית המום היה מתגלה בזמן ההיריון וההורים היו בוחרים להפסיק היריון זה, ולחסוך מעצמם ומילדם את הסבל הכרוך בחיים עם מום. תביעות אלה קבילות גם במקרים בהם בוצעה בדיקה אשר מטרתה הייתה לגלות מומים אלו, אולם הגילוי לא התבצע.

חשוב להכיר את המקרים בהם ישנה עילה להגשת תביעה בגין רשלנות רפואית בהיריון

רשלנות רפואית בהיריון הינה בעלת השפעה ארוכת טווח על חיינו ועל חיי התינוק, ולכן חשוב לדעת באילו מקרים נעשה לנו עוול ואילו מקרים מצדיקים תביעה בגין רשלנות רפואית בהריון. חשוב להתייעץ במקרים אלו עם עורך דין המומחה לענייני רשלנות רפואית בהיריון, אשר יוכל לכוון אתכם לדרך הפעולה הנכונה בתחום.

רשלנות רפואית בהריון